banner6

Uyuşturucu satıcısı henüz yakalanamadı

banner37

Evinde 20 gram Hintkeneviri bulunan G.O.E. isimli üniversite öğrencisi yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı

Uyuşturucu satıcısı henüz yakalanamadı
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA
Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün Ortaköy’deki bir evde yaptığı arama sonucu tasarrufunda 20 gram Hintkeneviri bulunan G.O.E. isimli üniversite öğrencisi yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı.
“Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri) alma ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı, dün sabah yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı İlhan Damdelen, tanık olarak polis memuru Ozan Özder’i dinletti.

Özder, 27.07.2021 tarihinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından alınan bilgide zanlı G.O. E.’nin ikametgahında uyuşturucu olduğu bilgisinin alındığını ve aynı gün narkotik ekibi tarafından zanlının huzurunda mahkeme emriyle 11.10-11.40 saatleri arasında yapılan aramada valiz içerisinde siyah bant ile kağıda sarılı 20 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu maddenin bulunarak emare alındığını, zanlının da suçüstü gereği tutuklandığını anımsattı.
Özder, zanlının gönüllü ifade verip, suçunu kabul ettiğini belirterek, üniversite birinci sınıf olan zanlının yargılanıncaya değin mahkemenin uygun göreceği teminata bağlamasını talep etti. 

Yargıç Temay Sağer, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 25 bin TL nakdi teminat yatırması ve haftada bir polise ispat-ı vücutta bulunması koşullarına bağlı olarak tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

banner134


 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88