banner6

Uyuşturucu satılan kişiler aranıyor

banner37

Ele geçirilen 30 gram Hintkeneviri, 3 gram MDMA ve 3 gram kokain türü uyuşturucuyla ilgili Hüseyin Akar ve Bekir Altay’ın ardından aranan zanlı Orçun Gülseren de tutuklandı

Uyuşturucu satılan kişiler aranıyor
banner150

banner150

banner99

Özel Haber - Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da ikametgahlarında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekibi tarafından yapılan aramada 30 gram Hintkeneviri, 3 gram MDMA, 3 gram kokain türü olduğuna inanılan uyuşturucu madde, iki adet hassas terazi ve iki öğütücü bulunan Hüseyin Akar ve Bekir Altay’ın ardından aranan zanlı Orçun Gülseren de tutuklandı.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri) alma, verme ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı Orçun Gülseren dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak aleyhine 1 gün tutukluluk emri alındı.

   Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Müge Okut, tanık olarak polis memuru Ozan Özder’i dinletti.

   Mahkemede yeminli şahadet veren Özder, 23 Mayıs’ta zanlılar Hüseyin Akar ve Bekir Altay’ın tasarrufunda uyuşturucu madde olduğu bilgisinin alındığını ve aynı gün ikametgahlarında yapılan aramada 30 gram Hintkeneviri, 3 gram MDMA, 3 gram kokain türü olduğuna inanılan uyuşturucu madde, iki adet hassas terazi, iki öğütücü ve uyuşturucu satışından elde edinildiğine inanılan 200 Euro nakit paranın bulunarak emare alındığını anımsattı.

   Ozan Özder, zanlıların konu maddelerden, Hintkenevirini iki ayrı seferde 840 Euro’ya toplam 56 gram olarak zanlı Orçun Gülseren’den aldıklarını beyan ettiklerini ve zanlının Lefkoşa’da tespit edilerek tutuklandığını anlattı. 

   Özder, zanlıların aranan bazı şahıslara uyuşturucu verdiklerine yönelik beyanları olduğunu ve bu yönde de aranan şahıslar olduğunu mahkemeye aktardı.

   Soruşturmanın çok yönlü devam ettiğini belirten Özder, zanlının aleyhinde bir gün ek tutukluluk talep etti.

   Yargıç Nil Elodie Çeliker, talebi onayladı.   

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104