banner6

Uyuşturucu satmaktan 16 ay hapse mahkum oldu

banner37

Uyuşturucu satmaktan  16 ay hapse mahkum oldu
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Uyuşturucu sattığı belirlenen ve yaklaşık 4 gram ağırlığında 8 ayrı kağıda sarılı sentetik cannabinoid türü uyuşturucu maddeyle yakalanan Mustafa Kuni 16 ay hapis cezasına çarptırıldı.

   Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Kanunsuz uyuşturucu madde ithali, alma, tasarrufu ve verme” suçlamalarıyla itham edilen sanık, suçlamaları kabul etti.

   Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Murat Soytaç’tan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Atilla Enver Etkin hazır bulundu.

   Kararı okuyan Şerife Katip, sanığı, kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup mahkûm ettiklerini açıkladı.

   Katip, sanığın işlediği suçların çok ciddi ve yaygın suçlardan olup, sağlık ve sosyal yaşamı dolayısıyla da toplum yaşamını tehdit eden suçlardan olduğuna işaret etti.

   Katip, olgulara bakıldığında sanığın 15 gram kimyasal uyuşturucu alıp, tasarruf ederek, 10 gramını tespit edilemeyen kişilere verdiğine vurgu yaptı.

   Katip, uyuşturucunun kimyasal olmasını, azımsanmayacak miktarda oluşunu ve ticaretini yapmak amaçlı tasarruf etmesini sanığın aleyhine değerlendirdiklerini kaydetti.

   Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Katip, sanığa oybirliği ile 16 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110