banner6

Uyuşturucu satmaya yeltendi iki yıl hapse mahkûm oldu

banner37

Uyuşturucu satmaya yeltendi iki yıl hapse mahkûm oldu
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da geçtiğimiz yıl satışa hazır 33 paket halinde toplam 18 gram Hintkeneviri ile yakalanan Ali Gezer 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

   Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri) tasarrufu” suçundan itham edilen Ali Gezer, suçlamaları kabul etti.

   Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Murat Soytaç’tan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, dün davayı karara bağladı. Karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Atilla Enver Etkin hazır bulundu.

   Kararı okuyan Yargıç Murat Soytaç, sanığı, kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup mahkûm ettiklerini açıkladı.

   Sanığın işlediği suçların uzun süreli hapis cezası öngören çok ciddi ve yaygın suçlardan olduğuna işaret eden Soytaç, sanığın tasarrufunda bulunan uyuşturucuyu satmak saikiyle tasarruf etmesini sanığın aleyhine değerlendirdiklerine vurgu yaptı.

   Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Soytaç, kamu yararı ön planda tutularak sanığa oybirliği ile 2 yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104