Uyuşturucu sattığı ihbar edildi

banner37

38 yaşındaki Serhat Ilıcan’ın evinde 40 gram hintkeneviri, 4 kağıt üzerinde LSD türü uyuşturucu madde, hassas terazi ve metal öğütücü bulundu

Uyuşturucu sattığı ihbar edildi
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne uyuşturucu sattığı ihbar edilen 38 yaşındaki Serhat Ilıcan’ın evinde 40 gram hintkeneviri, 4 kâğıt üzerinde LSD türü uyuşturucu madde, hassas terazi ve metal öğütücü bulundu.  

   “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Serhat Ilıcan, dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç’i dinletti.

“40 gramla suçüstü yakalandı”

   Mahkemede yeminli şahadet veren Sevinç, 12.10.2020 tarihinde Narkotik ekibi tarafından alınan bilgide zanlı Serhat Ilıcan’ın tasarrufunda uyuşturucu madde olduğu ve satışını yaptığı bilgisinin alındığına vurgu yaptı.

   Polis memuru Sevinç, zanlı Ilıcan’ın Gönyeli’deki ikametgahının çevresinde pusu görevine başlandığını ve ikametgahının doğu kısmında mutfakta şüpheli olarak görülen zanlının, elinde tuttuğu, şeffaf poşet içinde yaklaşık 30 gram ağırlığında hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu madde görüldüğünü ve pantolonunun içine sokmak isterken yakalandığına dikkat çekti.

“LSD türü uyuşturucu da bulundu”

   Polis memuru Mehmet Sevinç, zanlının ikametgahında mahkeme emriyle yapılan aramada bir adet üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi, uyuşturucu madde öğütücüsü, 1 adet tam, 3 adet ucu kesik LSD ve 10 gram hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunarak emare alındığını mahkemeye aktardı.

“675 Euro karşılığında Güney’den getirtti”

   Sevinç, zanlı Ilıcan’ın gönüllü ifade verdiğini ve konu uyuşturucu maddeleri 5 Ekim 2020 tarihinde Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nde bağlantısı olan bir şahıs aracılığıyla, 675 Euro karşılığında 42 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyi temin ettiğini itiraf ettiğini kaydetti.

   Tahkikatın çok yönlü devam ettiğine işaret eden Sevinç, aranan zanlılar, alınacak ifadeler olduğuna vurgu yapıp, zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

banner134
   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.
  

10 Temmuz’da da yakalanmıştı

   Serhat Ilıcan, bir suç ortağı ile birlikte “Kanunsuz uyuşturucu madde verme, alma ve tasarruf etme” suçlarından daha önce de tutuklanmıştı.

   Zanlı Burak Necipoğluları’nın 10 Temmuz 2020 tarihinde saat 13.40 raddelerinde Bostancı’da aracında yapılan arama sonucunda torpido gözünde üzerinde eczane yazılı naylon içerisinde 4 ayrı şeffaf renk naylona sarılı 105 gram 880 miligram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunmuş, meseleyle bağlantılı olarak Serhat Ilıcan da tutuklanmıştı. Ilıcan, Burak Necioğulları ile birlikte yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakılmıştı.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75