banner6

Uyuşturucu sattığını itiraf etti

banner37

Lefkoşa’da sakin M.K.satışa hazır vaziyette yaklaşık 4 gram ağırlığında 8 ayrı kağıda sarılı sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyle yakalandı

Uyuşturucu sattığını itiraf etti
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından M.K.’nin ikametgahında (E-50) satışa hazır vaziyette yaklaşık 4 gram ağırlığında 8 ayrı kağıda sarılı sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, iki hassas terazi ve nakit para buldu. “Kanunsuz uyuşturucu madde ithal, alma, tasarruf ve verme” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen teminat duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına Savcı Fuat Emirtaneoğlu tanık olarak, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Serkan Sakallı’yı dinletti.
Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Serkan Sakallı,Lefkoşa’da, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından M.K.’nin(E-50) ikametgahında uyuşturucu satışı yapıldığının öğrenildiğini belirtti.

Sakallı, 27.09.2021 tarihinde, saat 16.00 sıralarında, yapılan aramada, satışa hazır vaziyette yaklaşık 4 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, içerisinde tütün ile karışık uyuşturucu madde olduğuna inanılan bir adet elle sarılmış ucu yanık sarma sigara, uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan 895 Euro ile 940 TL nakit para ve uyuşturucu madde tartımında kullanıldığına inanılan iki adet küçük hassas terazi bulunarak emare olarak alındığına vurgu yaptı.

Polis memuru Serkan Sakallı, zanlının gönüllü ifade verdiğini ve konu maddeleri aranan bir şahıstan, 250 Euro karşılığında 30 gram olarak satın aldığını, bir kısmını içtiğini, 10 gramının da satışını yapıp, 2 bin TL elde ettiğini itiraf ettiğini anlattı.

Tahkikatın devam ettiğini, alınacak ifadeler, soruşturulacak şahıslar ve emarelerin analiz edilmesi gerektiğini belirten Sakallı, zanlının üç gün tutuklu kalmasını talep etti.

banner134

Yargıç Mine Ozankaya, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104