banner6

Uyuşturucu sattığını itiraf etti

banner37

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonda zanlı H.M.Ö.’nün tasarrufunda hassas teraziyle birlikte toplam 79 gram daha hintkeneviri türü olduğuna inanılan uyuşturucu madde ele geçirildi

Uyuşturucu sattığını itiraf etti
banner90
banner99

ÖZEL HABER - Emine UYSAL ÇALUDA

   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonda zanlı H.M.Ö.’nün tasarrufunda 54 gram, ikametgahında ise hassas teraziyle birlikte 25 gram daha hintkeneviri türü olduğuna inanılan uyuşturucu madde ele geçirildi. 
   “Kanunsuz uyuşturucu madde hintkeneviri türü uyuşturucu madde ithal, alma, verme ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı H.M.Ö dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. 
   Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Hasan Boşnak,   tanık olarak polis memuru Celal Durukan’ı dinletti. 
      Mahkemede yeminli şahadet veren Durukan, 27 Şubat’ta saat 22.00’de Kermiya’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen operasyonda zanlının tasarrufunda 54 gram hintkeneviri türü olduğuna inanılan uyuşturucu maddenin bulunup, emare alındığına vurgu yaptı.
   Durukan, zanlının ikametgahında mahkeme emriyle yapılan aramada ise iki ayrı şeffaf poşete sarılı yaklaşık 25 gram ağırlığında hintkenevir olduğuna inanılan uyuşturucu madde, üzerinde uyuşturucu kalıntısı olduğuna inanılan öğütücü ve hassas terazinin bulunarak emare alındığını kaydetti. 
    Durukan, konu ikametgahta uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan bin 200 Euro’nun emare alındığını mahkemeye aktardı.
    Zanlının gönüllü ifade verip, 15 Şubat’ta 162 gram olarak ithal edip, KKTC’de satışını yaptığını itiraf ettiğini söyleyen Durukan,  ithal ettiği uyuşturucunun 81 gramını Lefkoşa’da aranan bir şahsa bin 200 Euro karşılığında verdiğini tepspit edildiğini kaydetti.
    Durukan, kayıp olduğuna inanılan uyuşturucu madde, aranan bir şahıs ve soruşturulacak şahıslar olduğuna vurgu yapıp, zanlının aleyhinde üç gün ek tutukluluk talep etti.  
   Yargıç Nil Elodie Çeliker, talebi onayladı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104