Uyuşturucu sattığını itiraf etti

banner37

Lefkoşa Okullar Yolu üzerindeki boş bir arazideki ağacın altına gidip gelmesinden şüphelenilen T.S., pusu operasyonuyla, 50 gram Hintkenevirini sakladığı yerden alırken suçüstü yakalandı, evinde de bir miktar Hintkeneviri bulunan zanlının kardeşi H.S., de tutuklandı

Uyuşturucu sattığını itiraf etti
banner8

Ahmet UÇAR

İTHAL EDİP, SATMIŞ… Polis, tasarrufunda toplam 51 gram Hintkeneviri bulunan zanlı T.S.’nin itiraf niteliğinde bir gönüllü ifade verdiğini dile getirerek, söz konusu maddeleri 8 Haziran’da 56 gram olarak ithal ettiğinin ve bu maddelerin bir kısmını satarak bin dolar elde ettiğinin tespit edildiğini açıkladı. Mahkeme, zanlı ile aynı evde kalan kardeşi H.S.’nin de suçla bağlantısı olduğu şüphesiyle tutuklandığını belirtti.

Lefkoşa’nın Yenişehir bölgesinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı bir polis ekibi tarafından yürütülen pusu operasyonu sonucunda tasarruflarında 53 ayrı paket içerisinde 50 gramı satışa hazır halde yaklaşık 51 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu madde, uyuşturucu satışından elde edildiği düşünülen bin 700 dolar nakit para bulunan T.S., ile H.S., tutuklandı.

Polis, zanlı T.S.’nin itiraf niteliğinde bir gönüllü ifade verdiğini dile getirerek, söz konusu maddeleri 8 Haziran’da 56 gram olarak ithal ettiğinin ve bu maddelerin bir kısmını satarak bin dolar elde ettiğinin tespit edildiğini açıkladı.

Suçüstü yakalandı

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Ozan Özder, 11 Haziran 2021 tarihinde Lefkoşa’nın Yenişehir bölgesinde,  Okullar Yolu üzerinde yer alan boş alanda, Akasya ağaçlarının bulunduğu yere şüpheli şahısların gelip gittiği yönünde bilgi aldıklarını belirterek, saat 11.50 raddelerinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından pusu operasyonu gerçekleştirildiğini kaydetti.

Özder, gerçekleştiren operasyonda zanlı T.S.’nin siyah renk naylon poşeti aldığı sırada suçüstü tespit edildiğini dile getirerek, tasarrufunda 53 ayrı paket şeklinde, satışa hazır halde, yaklaşık 50 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunarak emare alındığını ifade etti.

banner134
Zanlı T.S.’nin suçüstü hali gereği tutuklandığına işaret eden Özder, aynı gün 15.25-15.40 saatleri arasında zanlının Hamitköy’deki ikametgahında da mahkeme emri ile arama yapıldığını belirtti.

Özder, zanlının ikametgahında 1 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 5 adet beyaz renk naylon parçası, uyuşturucu satışından elde edildiğine inanılan bin 700 dolar nakit para ile çamaşır dolabı içerisinde uyuşturucu maddelerin muhafazasında kullanılan beyaz renk naylon parçaları ile benzerlik gösteren beyaz renk naylon parçasının belirlendiğini anlatarak, meseleyle bağlantısı olduğuna inanılan ve aynı ikametgahta kalan kardeşi H.S.’nin de derdest emri gereği tutuklandığını açıkladı.

Yürütülen soruşturma kapsamında zanlı T.S.’nin söz konusu maddeleri 8 Haziran günü 56 gram olarak ithal ettiğinin öğrenildiğini söyleyen Özder, ikametgahta bulunan paralardan bin dolarının söz konusu maddelerin satışından elde edildiğinin tespit edildiğini vurguladı.

Özder, zanlı T.S.’nin verdiği gönüllü ifadesinde suçunu kabul ettiğini dile getirerek, ayrıca aranmakta olan 2 şahsın da söz konusu olduğunu ifade etti.

Serbest kalmaları durumunda soruşturmaya olumsuz yönde etki edebilecekleri üzerinde duran Özder, zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Meltem Dündar, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlıların aleyhine 3 gün tutukluluk emri verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75