Uyuşturucu sattığını kabul etti

banner37

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün aldığı ihbar üzerine gerçekleştirilen operasyonda zanlı D.E.’nin tasarrufunda paketler halinde 31 gram Hintkeneviri ve 10 gram bonzai bulundu

Uyuşturucu sattığını kabul etti
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün aldığı ihbar üzerine gerçekleştirilen operasyonda tasarrufunda paketler halinde toplam 31 gram Hintkeneviri ve 10 gram bonzai bulunan D.E., isimli zanlının, uyuşturucu satışı yaptığını itiraf ettiği belirtildi. D.E.’nin aleyhine dün çıkarıldığı mahkemeden soruşturma amaçlı olarak 1 gün tutukluluk emri alındı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri ve sentetic cannabionid)  alma, verme ve tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen tutukluluk duruşmasında KKTC Başsavcılığı adına savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Cemal Ramiz’i dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ramiz, 02.06.2021 tarihinde 14.40 – 15.00 saatleri arasında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından Hamitköy’de sakin zanlının evinde yapılan aramada 5 adet poşette satışa hazır 30 gram ağırlığında Hintkeneviri, foil kağıda sarılı yaklaşık 1 gram ağırlığında Hintkeneviri ve 6 adet foil kağıda sarılı yaklaşık 10 gram ağırlığında sentetic cannabionid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunarak emare alındığına vurgu yaptı.

banner134
Polis memuru Cemal Ramiz, zanlının tasarrufunda bulunan ve uyuşturucu satışından elde ettiği belirlenen 2 bin 900TL nakit paranın da emare alındığını kaydetti.

Ramiz, mesele ile ilgili olarak zanlıdan yapılan soruşturmalarda tasarrufunda bulunan söz konusu maddeleri 28.05.2021 tarihinde aranan bir şahıstan 4000 Euro karşılığında satın aldığı ve bazı şahıslara satışını yaptığının tespit edildiğini mahkemeye aktardı.

Tahkikatın çok yönlü devam ettiğine vurgu yapan Ramiz, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün tutuklu kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının bir gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75