Uyuşturucu sattığını kabul etti

banner37

İkametgahında yaklaşık 37 gram ağırlığında hintkeneviri, 4 adet mavi renk uyuşturucu olduğuna inanılan hap ve hassas terazi bulunan Erol Türkmen Erten, teminatla serbest bırakıldı.

banner87
Uyuşturucu sattığını kabul etti
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da, Organize Sanayi Bölgesi’ndeki ikametgahında, mahkeme emri ile yapılan aramada, tasarrufunda yaklaşık 37 gram ağırlığında hintkeneviri, 4 adet mavi renk uyuşturucu olduğuna inanılan hap ve hassas terazi bulunan Erol Türkmen Erten, teminatla serbest bırakıldı.

“Kanunsuz Uyuşturucu Madde (Hintkeneviri-Extacy) Tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan zanlı Erol Türkmen Erten, dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde, Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü duruşmada, iddia makamı KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ergin Atıcı, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Cemal Ramiz’i tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Ramiz, 15 Kasım tarihinde, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından, Lefkoşa’da, Organize Sanayi Bölgesi’nde sakin Erol Türkmen Erten’in ikametgahında, mahkeme emri ile huzurunda yapılan aramada, yaklaşık 37 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, bir adet üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan gri renk hassas terazi ile uyuşturucu madde içerdiğine inanılan 4 adet mavi renk haplar bulunarak emare alındığını söyledi.

Polis memuru Cemal Ramiz, zanlının, söz konusu hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyi 60 gram olarak, MDMA hapları ise 6 adet olarak ithal ettiğini ve 17 gram Hintkenevirini, ismi tespit edilemeyen şahıslara verdiğini itiraf ettiğini kaydetti.

Zanlının tüm suçlamaları kabul ettiğini söyleyen Ramiz, TC-KKTC vatandaşı olan zanlının mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlının yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak seyahat belgelerini polise teslim etmesi, 5 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı bir kefilin 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 20 Kasım 2018, 08:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75