Uyuşturucu sattıkları düşünülüyor

banner37

Narkotik polisi, Gazimağusa’da ele geçirdiği 15 gram ağırlığındaki hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, 2 öğütücü ve nakit parayla ilgili yabancı uyruklu iki kişi aleyhine 3’er gün tutukluluk emri temin etti

Uyuşturucu sattıkları düşünülüyor
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK

Narkotik polisi, Gazimağusa’da ele geçirdiği 15 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, 2 adet öğütücü ve nakit paralarla ilgili yabancı uyruklu iki kişi aleyhine 3’er gün tutukluluk emri temin etti.

Emare zapt edilen 3 bin 450 TL ve 50 sterlinin uyuşturucu satışından elde edildiğine inandığı belirten tanık polis, meseleyle ilgili aranan bir şahsın olduğuna vurgu yaptı.

Polis, zapt ettiği emareleri ve muhafazasında kullanılan kağıt ve poşetleri incelenmesi için Devlet Kimya Labaratuarı ile Parmak İzi Şubesi’ne göndereceğini belirterek, özellikle parmak izi sonucunun tahkikatına yön vereceğini söyledi.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, meselenin tahkikat memurluğunu üstlenen PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Cüneyt Arkın'ı, yeminli şahadete çağırdı.

banner134
Tanık polis Cüneyt Arkın, Gazimağusa’da aldığı bilgi ışığında, A.K.A.A.(E-22) ve E.A.A. (E-22) isimli zanlıları, 28.06.2018 tarihinde, Gazimağusa’da kaldıkları bir apartman dairesi girişinde tespit edip tutukladığını anlattı.

Konu dairede, 17.50-18.10 saatleri arasında arama yaptığını ifade eden tanık polis, zanlı A.K.A.A.’nın giydiği pantolonlun sol cebinde 1 gram dairedeki sırt çantasında ise, 3’ü foil kağıda sarılı 10 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile 1 adet öğütücüyü bulup emare aldığını anlattı.

Tanık polis, zanlıların kaldığı dairedeki çalışma masası üzerinde ve çekmecesinde, 1 adet öğütücü, 1 gramı tütünle karışık 4 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile 1 adet öğütücüyü zapt ettiğini söyledi.

Zanlı A.K.A.A.’nın verdiği gönüllü ifadeye göre, meseleye bağlantısı olduğuna inandıkları 1 şahsın daha bulunduğunu kaydeden tanık polis, tahkikatını henüz tamamlamadığını dile getirdi.

Emare aldığı konu madde, paralar ve muhafazasında kullanılan kağıt ve poşetleri gerekli incelemelerin yapılabilmesi için ilgili laboratuvara göndereceğini kaydeden tanık polis, labaratuardan gelecek parmak izi sonucunun tahkikatına yön vereceği üzerinde durdu ve henüz yeni başlayan tahkikatını tamamlayabilmek için mahkemeden zanlı aleyhine 3 gün tutukluluk emri talep etti.

Yargıç Gökan Asafoğulları, huzurundaki şahadeti değerlendirdi ve zanlıların ilk nazarda meseleye bağlantısı olduğu yönünde bulgu yaparak, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasına izin ve emir verdi

Güncelleme Tarihi: 30 Haziran 2018, 09:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75