banner6

Uyuşturucu sattıklarını itiraf ettiler

banner37

Narkotik polisinin “56 pakete bölünmüş 56 gram uyuşturucu” madde meselesiyle ilgili tutukladığı T.B.N.D ile A.D.M’nin tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı

Uyuşturucu sattıklarını itiraf ettiler
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Narkotik polisinin geçtiğimiz hafta başarılı bir operasyonla ele geçirdiği “56 pakete bölünmüş 56 gram uyuşturucu” madde meselesiyle ilgili tutuklanan T.B.N.D ile A.D.M’nin tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı.

Polis, zanlıların son bir ay içerisinde, aranan bir başka şahıs aracılığıyla ‘uyuşturucu satışı’ yaptıklarının tespit edildiğini belirtirken zanlılardan T.B.N.D’nin de uyuşturucu parasıyla okul harcını ödediğini belirledi.

Polis ayrıca, zanlıların gönüllü ifade vererek uyuşturucu satışı yaptıklarını kabul ettiklerini belirtti.

“Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri) ithali, tasarrufu ve verme” suçlamalarıyla tutuklanan her iki zanlı dün ek tutukluluk talebiyle yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen duruşmada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Ayfer Şefik Tekinay, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kaan Kurtbir’i tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kurtbir, 11 Ekim tarihinde, saat 18.00 raddelerinde, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibinin Şehit Hikmet Rezvan Sokak’ta operasyon gerçekleştirdiğini belirtti.

Operasyonda, T.B.N.D.’nin kullanımında bulunan ve A.D.M.’nin de yolcu olarak bulunduğu PG 657 plakalı aracın içerisinde saklanmış bir şekilde, satışa hazır vaziyette yaklaşık 56 ayrı pakette 56 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin ele geçirildiğini anımsattı.

Kurtbir ayrıca, uyuşturucu madde satışından elde edildiği tespit edilen 12 bin 20 TL, 660 dolar ve 70 Euro nakit para da bulunduğunu belirterek, her iki zanlının tutuklandığını kaydetti.
Polis memuru Kurtbir, zanlıların ikametgâhında yapılan aramada üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi, 4 bin 200 TL nakit para ve foil kâğıtlarının da bulunup emare alındığını mahkemeye aktardı.

banner134

“Uyuşturucu satışı yapıyorlar”

Kurtbir, zanlı T.B.N.D.’nin son bir ay içerisinde, aranan bir şahıs aracılığıyla 336 gram uyuşturucuyu 7 bin 800 Euro karşılığında Haspolat’tan alarak satış yaptığının belirlendiğini söyledi.

Zanlı T.B.N.D.’nin Whatssapp’tan kendisine gönderilen lokasyona giderek 84 gram uyuşturucu aldığının belirlendiğini kaydeden Kurtbir, zanlının söz konusu maddeleri zanlı A.D.M. ile birlikte sattığının tespit edildiğini belirtti.

Zanlı T.B.N.D.’nin uyuşturucu satışıyla okul harcını ödediğinin de belirlendiğini söyleyen Kurtbir, soruşturmanın çok yönlü devam ettiğine işaret etti.

Kurtbir, zanlıların gönüllü ifade verdiğini, ancak bu ifadelerin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini belirtti.

Ayrıca meseleyle ilgili bir başka zanlı ile çeşitli emarelerin arandığına dikkat çeken Kurtbir, her iki zanlının 7 gün daha poliste tutuklu olarak kalmasını talep etti.

Yargıç Temay Sağer ise bu talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104