banner6

Uyuşturucu sattıklarını kabul ettiler

banner37

Narkotik polisinin “56 pakete bölünmüş 56 gram uyuşturucu” madde meselesiyle ilgili tutukladığı T.B.N.D. yargılanıncaya kadar cezaevine gönderildi, A.D.M. ise teminatla serbest bırakıldı

Uyuşturucu sattıklarını kabul ettiler
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Narkotik polisinin geçtiğimiz hafta başarılı bir operasyonla ele geçirdiği “56 pakete bölünmüş 56 gram uyuşturucu” madde meselesiyle ilgili tutuklanan T.B.N.D. cezaevine gönderilirken, A.D.M. yargılanmak üzere teminatla serbest bırakıldı.

Polis ayrıca, zanlıların gönüllü ifade vererek uyuşturucu satışı yaptıklarını kabul ettiklerini belirtti.

“Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri) ithali, tasarrufu ve verme” suçlamalarıyla tutuklanan her iki zanlı dün teminat talebiyle yeniden Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen duruşmada, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Hasan Boşnak, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kaan Kurtbir’i tanık olarak dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Kurtbir, 11 Ekim tarihinde, saat 18.00 raddelerinde, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibinin Şehit Hikmet Rezvan Sokak’ta operasyon gerçekleştirdiğini belirtti.

Operasyonda, T.B.N.D.’nin kullanımında bulunan ve A.D.M.’nin de yolcu olarak bulunduğu PG 657 plakalı aracın içerisinde saklanmış bir şekilde, satışa hazır vaziyette yaklaşık 56 ayrı pakette 56 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin ele geçirildiğini anımsattı.

banner134

Kurtbir ayrıca, uyuşturucu madde satışından elde edildiği tespit edilen 12 bin 20 TL, 660 dolar ve 70 Euro nakit para da bulunduğunu belirterek, her iki zanlının tutuklandığını kaydetti.
Polis memuru Kurtbir, zanlıların ikametgâhında yapılan aramada üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi, 4 bin 200 TL nakit para ve foil kâğıtlarının da bulunup emare alındığını mahkemeye aktardı.

“Uyuşturucu satışı yapıyorlar”

Kurtbir, zanlı T.B.N.D.’nin son bir ay içerisinde, aranan bir şahıs aracılığıyla 336 gram uyuşturucuyu 7 bin 800 Euro karşılığında Haspolat’tan alarak, gramını 350 TL’ye sattığını ve suç gelirini de akladığının tespit edildiğini anlattı.

Zanlı T.B.N.D.’nin Whatssapp’tan kendisine gönderilen lokasyona giderek 84 gram uyuşturucu aldığının belirlendiğini kaydeden Kurtbir, zanlının söz konusu maddeleri zanlı A.D.M. ile birlikte sattığının tespit edildiğini belirtti.

Kurtbir, zanlıların gönüllü ifade verdiğini söyleyerek, yasal statüsü olmayan T.B.N.D.’nin tutuklu yargılanmasını, öğrenci statüsündeki A.D.M.’nin ise mahkemenin uygun göreceği teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Mine Ozankaya, zanlı T.B.N.D.’nin üç ayı aşmamak üzere cezaevinde hükümsüz tutuklu kalmasına, zanlı A.D.M.’nin ise yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, 25 bin TL nakdi teminat yatırması, ve haftada 2 gün ispat-ı vücutta bulunması koşulu ile tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104