Uyuşturucu tacirleri tutuksuz yargılanacak

banner37

Girne’de tasarruflarında toplam 88 adet uyuşturucu hap ve yaklaşık 4 gram Hintkeneviri bulunan zanlılarla ilgili soruşturma tamamlandı

Uyuşturucu tacirleri  tutuksuz yargılanacak
banner87

Ahmet KARAGÖZLÜ

   Girne’de, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen operasyon sonucu ele geçirilen 88 adet hap ve yaklaşık 4 gram Hintkeneviriyle ilgili tutuklanan zanlılar Zeyid Tahir, Nurettin Wael ve Mohammad Ased aleyhinde yürütülen soruşturma tamamlandı.

   Zanlılar dün teminat maksadıyla yeniden mahkemeye çıkarılırken, operasyonda tutuklanan Tala Adada’nın suçla herhangi bir bağlantısının olmadığının tespit edilmesi üzerine Adada mahkemeye çıkarılmadan serbest bırakıldı.

   Mahkeme, zanlılar Mohammed Ased ile Nurettin Wael’in 20’şer bin TL nakdi teminat ve KKTC vatandaşı bir kefilin 100 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması, zanlı Zeyid Tahir’in ise 3 bin 500 TL nakdi teminat yatırması karşılığında tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

88 adet hap ele geçirildi

   Girne Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Meltem Dündar’ın huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis olayla ilgili olguları aktardı.

   Zanlılar Zeyid Tahir, Tala Adada, Nurettin Wael ve Mohammad Ased’in “Kanunsuz Uyuşturucu Madde Tasarrufu” suçlarından tutuklandığını belirten polis, olayın detaylarını aktardı.

   Polis memuru, 20 yaşındaki Zeyid Tahir ve 23 yaşındaki Tala Adada’nın içerisinde bulundukları aracı polisin durdurmak istemesi üzerine, aracı polislerin üzerlerine sürerek kaçmaya çalışırken yakalandıklarını kaydetti.

   Daha sonra zanlıların ikametgâhına giderek arama yaptıklarını dile getiren polis, evlerinde bayan çorabı içerisine gizlenmiş şeffaf naylonda 37 adet tam 8 adet yarım uyuşturucu hap tespit edilerek emare olarak alındığını ifade etti.

   Öte yandan, arama esnasında 19 yaşındaki Nurettin Wael ve 21 yaşındaki Mohammad Ased’in ikametgâha gelmesi üzerine zanlı Nurettin Wael’in yapılan üst aramasında eşofmanının cebinde 2 adet tütüne karışık Hintkeneviri türü uyuşturucu madde içeren sarma sigara bulunarak emare alındığını belirten polis, zanlı Wael’in evinde de arama yapıldığını söyledi.

Tutuksuz yargılanacaklar

   Polis, zanlının evinde yapılan arama sonucu mutfakta fırın içerisinde ağzı çıtçıtlı şeffaf naylonda 32 adet tam, 12 adet yarım uyuşturucu hap ve kırık hap kalıntıları bulunarak emare olarak alındığını aktardı.

   Ele geçirilen uyuşturucu maddelerin Devlet Kimya Laboratuvarı’na gönderildiğini kaydeden polis, meseleyle ilgili yürütülen soruşturmanın tamamlandığını ve zanlıların mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

   Yargıç Meltem Dündar, zanlılar Mohammed Ased ile Nurettin Wael’in 20’şer bin TL nakdi teminat ve KKTC vatandaşı bir kefilin 100 bin TL’lik kefalet senedi imzalaması karşılığında tutuksuz yargılanmalarına karar verdi.

   Dündar, zanlı Zeyid Tahir’in ise 3 bin 500 TL nakdi teminat yatırması şartıyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER