banner6

Uyuşturucu tedavi merkezinin temeli ocak ayında atılacak

banner37

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Karaokçu, uyuşturucu bağımlıları ve yakınlarına müjdeli bir haber verdi:

Uyuşturucu tedavi merkezinin temeli ocak ayında atılacak
banner150 banner150 banner151 banner143

“TAM TEŞEKKÜLLÜ BİR MERKEZ OLACAK”… Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin arka kısmındaki araziye yapılacak olan Uyuşturucu İle Mücadele Merkezi’nin tam teşekküllü bir olacağını belirten Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, merkezde psikolojik destek verilebileceğini, rehabilitasyon çalışması yapmak için uygun ortam oluşturulacağını ve yoğun bakım için de elverişli şartların bulunacağını söyledi.

“UYUŞTURUCU BATAĞINA DÜŞENLERİ KURTARABİLECEĞİZ”… Uyuşturucu batağına düşen insanların yardım alabileceği bir merkezin olmamasının ülkemiz için çok büyük bir eksiklik olduğuna vurgu yapan Karaokçu, “artık yardıma ihtiyacı olan insanlarımıza yardım edebileceğiz” dedi. Karaokçu, Aralık ayının sonu veya Ocak ayının başında merkezin temelinin atılmasını beklediklerini söyledi.

Erol KANLIADA

Ülkemizin göze batan en önemli eksikliklerinden biri olan Uyuşturucu ile Mücadele Merkezi için en önemli adımlar atıldı. Sağlık Bakanlığı ve Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’nun uzun uğraşları ve görüşmeleri sonucunda Uyuşturucu ile Mücadele Merkezi’nin kurulacağının müjdesi verildi.

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, ülkemizin en büyük eksikliklerinden biri olan bu merkezin yapımı için uzun süredir uğraştıklarını ve nihayet mutlu sona ulaştıklarını belirtti.

Uyuşturucu batağına düşen insanların yardım alabileceği bir merkezin olmamasının ülkemiz için çok büyük bir eksiklik olduğunu vurgu yapan Karaokçu, “artık yardıma ihtiyacı olan insanlarımıza yardım edebileceğiz” dedi.

Karaokçu, aralık ayının sonu veya ocak ayının başında merkezin temelinin atılmasını beklediklerini söyledi.

Karaokçu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“2016’dan beri ülkemizdeki bu büyük eksikliği gidermenin hayalini kuruyordum ve sonunda başardığımız için çok mutluyum. Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, uyuşturucu illetine bulaşan vatandaşlar için yeterli bir yer olamamıştı. Sağlık Bakanımız Ali Pilli ve bu süreçte emeği geçen herkese teşekkürü bir borç bilirim. Artık, başta gençlerimiz olmak üzere, uyuşturucu batağına düşenleri bu bataktan kurtaracağız.”

“Tam teşekküllü bir merkez olacak”

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, temeli atılması beklenen merkezin 2 katlı olacağını ve merkezin tam teşekküllü yapılacağını sözlerine ekledi.

Karaokçu, merkezde psikolojik destek verilebileceğini, rehabilitasyon çalışması yapmak için uygun ortam oluşturulacağını ve yoğun bakım için de elverişli şartların bulunacağını söyledi.

Karaokçu, temeli atılması beklenen merkezin, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi bünyesindeki Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nin arkasındaki araziye yapılacağını belirterek, bu binanın apayrı bir bina olacağının altını çizdi.

banner343
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110