banner6

Uyuşturucu teminine 18 ay hapis cezası

banner37

Uyuşturucu satışı yaptığı belirlenen Maimuna Adeyemi aleyhindeki dava neticelendi

Uyuşturucu teminine  18 ay hapis cezası
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

Uyuşturucu satışı yaptığı belirlenen ve tasarrufunda 54 gram Hintkeneviri ve bir miktar da kokain ile yakalanan zanlı Maimuna Adeyemi, 18 ay hapis cezası aldı.

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde iki ayrı türde uyuşturucuyu tasarruf etme suçlamalarıyla itham edilen sanık, suçlamaları kabul etti.

Fadıl Aksun’un başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Murat Soytaç’tan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davanın dünkü karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Savcı İbrahim Rusove sanığın avukatı hazır bulundu.

Dava kararını açıklayan Başkan Yargıç Murat Soytaç, sanığı, kendi ikrarı, sunulan olgu ve emareler ışığında, aleyhine getirilen davalardan suçlu bulup mahkûm ettiklerini açıkladı.

Uyuşturucu suçlarının yaygınlaşmaya devam ettiğine ve toplumu ciddi şekilde tedirgin ettiğine vurgu yapan Soytaç, sanığın ciddi ve yaygın bir suçla methaldar olduklarına değindi.

Soytaç, bu tür suçları işleyenlere ve işleme eğilimi içinde olan kişilere karşı, kamu yararı gereği caydırıcı ve ibret verici cezalar verilmesi gerektiğine vurgu yaptı. Soytaç, sanığın üçüncü kişilere uyuşturucu temin etmesinin suçun vahametini artırdığına dikkat çekti.

Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Soytaç, oybirliği ile 18 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı. 

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110