banner6

Uyuşturucu ticaretinden 9 yıl hapis yatacaklar

banner37

Altı ay önce 2 kilo 289 gram Hintkeneviriyle yakalanan Oluchi Oscar Okoye ile Enome Foster Ekogıawe, mahkemenin verdiği cezaya inanamadı

Uyuşturucu ticaretinden 9 yıl hapis yatacaklar
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

MİKTAR VE AMAÇ ETKİLİ OLDU… Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Nüvit Gazi, suçlarını kabul eden sanıklara ceza takdir ederken kamu yararını göz önünde bulundurduklarını belirttikten sonra, sanıkların tasarruf ettiği 2 kilo 289 gram uyuşturucunun külliyatlı miktarda oluşunu ve ticari amaçla tasarruf edilmesini aleyhlerine değerlendirdiklerini vurguladı ve her iki sanığa da 9’ar yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

Lefkoşa’da 6 ay önce 2 kilo 289 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyle yakalanan ve Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 9 yıl hapis cezasına çarptırılan Oluchi Oscar Okoye ile Enome Foster Ekogıawe isimli iki uyuşturucu satıcısı kararla büyük şok yaşadı. 

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde “Kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme ve tasarrufu” suçlarından itham edilen iki sanık, tüm suçlamaları kabul etti.

Nüvit Gazi’nin başkanlığında, Kıdemli Yargıç Şerife Katip ve Yargıç Umut İnan’dan oluşan Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi heyetinin baktığı davada Savcı Atilla Enver Etkin ve sanıkların avukatı Elis Sönmez hazır bulundu.

Davanın kararını okuyan Başkan Nüvit Gazi, sanıkların işlediği uyuşturucu verme suçlarına yasa koyucunun, toplumun bu illetten korunması için uzun süreli hapis cezası öngördüğüne işaret etti.

Gazi, uyuşturucu suçlarının kamu sağlığını özellikle genç nesillerin geleceği açısından tehdit unsuru olduğuna vurgu yaptı.

Uyuşturucu suçlarının başka suçlara geçişte basamak oluşturduğuna vurgu yapan Gazi, bu suçun ciddiyet ve vahametine değindi.

banner134

Gazi, uyuşturucu suçlarının ülkemizdeki yaygınlığına vurgu yapıp, uyuşturucuyla mücadelede hem kurum ve makama büyük görev düştüğüne işaret etti.

Gazi, sanıklara ceza verilirken kamu yararının göz önünde tutulması gerektiğini belirtti. Gazi, sanıkların tasarruf ettiği 2 kilo 289 gram ağırlığındaki uyuşturucu maddenin külliyatlı oluşunu ve ticari amaçlı tasarruf etmelerini aleyhlerine değerlendirdiklerinin altını çizdi.

Sanıkların lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Gazi, sanıklara 9’ar yıl hapis cezası verdiklerini açıkladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88