banner6

Uyuşturucu zanlıları 7 gün daha tutuklu

banner37

‘Şahin Operasyonu’ çerçevesinde ele geçirilen 4 türdeki yaklaşık bir buçuk kilo uyuşturucuyla ilgili tutuklanan 5 zanlıdan J.F.I. suçsuz bulunarak salıverildi, M.Y., isimli bir başka kişi daha tutuklandı

Uyuşturucu zanlıları 7 gün daha tutuklu
banner8

PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri tarafından Girne’de gerçekleştirilen ve ‘Şahin’ adı verilen operasyon çerçevesinde ele geçirilen kokain, sentetik cannabinoid, MDMA ve Hintkeneviri’nden oluşan yaklaşık bir buçuk kiloluk uyuşturucuyla ilgili soruşturma çok yönlü olarak sürüyor.


Daha önce tutuklanan 5 zanlıdan biri olan J.F.I. olayla bağlantısı bulunamayarak şartsız salıverilirken, polis, M.Y., Ç.G., D.C.G., ve D.I.’nın yanı sıra yeni tutuklanan M.Y. isimli bir başka zanlıyı da dün diğerleriyle birlikte mahkemeye çıkardı, tümü hakkında 7 gün tutukluluk emri aldı.


Girne Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Mert Gültuna, 28.09.2021 tarihinde Lefkoşa-Girne anayolunda saat 16.15 raddelerinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ‘Şahin’ operasyonunda; M.Y.’nin kullandığı, Ç.G. ile D.C.G.’nin de yolcu olarak bulunduğu GL 717 plakalı aracın durdurulduğunu ve arama yapıldığını belirtti.

banner134


Araçta yapılan kontrolde, 30 gram Hintkeneviri, yaklaşık 300 gram kokain, 100 gram MDMA, yaklaşık 1 kilo sentetik cannabionid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddelerin bulunduğunu kaydeden Gültuna, yine konu araç içerisinde Ç.G.’ye ait el çantası içerisinde yaklaşık 1 gram Hintkeneviri, içerisinde Hintkeneviri kalıntısı olduğuna plastik öğütücü bulduklarını söyledi.


Tüm zanlıların suçüstü hali gereği tutuklandığını, M.Y.’nin Lapta’daki ikametgahında yapılan aramada; yaklaşık 10 miligram kokain türü uyuşturucu madde ve üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet hassas terazi bulunarak alındığını ifade eden Gültüna, yine mesele ile ilgili olarak M.Y.’nin kız arkadaşı J.F.I. ve erkek kardeşi D.I.’nın ikametgahında yapılan aramada yaklaşık 100 miligram ağırlığında tütün ile karışık Hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunduğunu, diğer üç zanlıyla birlikte 2 zanlının da tutuklandığını belirtti.


Polis memuru Mert Gültuna, zanlı D.I.’nın ifadesinde, evlerinde bulunan uyuşturucunun kendisine ait olduğunu söylemesi üzerine kız kardeşinin serbest bırakıldığını ifade etti.


Zanlıların 2 gündür tutuklu olduğunu, bu süre içerisinde birçok kişinin sorgulandığını, ayrıca M.Y.’nin de ikinci bir ifade vererek, geçtiğimiz 27 Ağustos’ta M.Y. ile birlikte Lefkoşa’da aranan şahıstan kokain türü uyuşturucu aldıklarını, Lefkoşa’dan Girne’ye gelirken yolda bir yere attıklarını söylediğini, bunun üzerine M.Y.’nin de tutuklandığını söyleyen Gültuna, birçok kamera görüntüsünü incelediklerini belirterek, 7 gün süre istedi. Mahkeme talebi kabul etti. (KAMALI HABER)

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2021, 14:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104