banner6

Uyuşturucu zanlıları cezaevinde

banner37

Gazimağusa’da yüklü miktardaki uyuşturucu maddeyle yakalanan H.G. ile U.K., hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi

Uyuşturucu zanlıları cezaevinde
banner99

Özel Haber - Sedef BOŞNAK
   Gazimağusa’da “sahilde bulduk” dedikleri 329 gram 489 miligram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyle yakalanan H.G. (E-28) ile U.K.’nin (E-25) aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı.
   Günlerdir poliste tutuklu bulunan H.G. ve U.K., dün Gazimağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılarak, işledikleri suçlardan ileride yargılanmak üzere hükümsüz tutuklu olarak 50 günü geçmeyen bir süreliğine Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.
   Dünkü duruşmada, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Fırat Kızıltunçlar, meseleyi soruşturan polis çavuşu Hasan Selvili’yi, talebi aktarması için yeminli şahadete çağırdı.
   Tanık polis çavuşu Hasan Selvili, zanlıları, 10 Ocak 2023’te, saat 20.30’da, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerince alınan bir bilgi doğrultusunda, Gazimağusa’da, Gülseren Bölgesi’nde yaya olarak tespit ettiğini hatırlattı.
   Hasan Selvili, zanlı H.G.’nin elindeki naylon poşette 350 gram ağırlığında Hintkeneviri (kubar) türü uyuşturucu maddeyi bulup emare zapt ettiğini anımsattı.
   Selvili, zanlıların aynı sokak içerisinde, birlikte kaldıkları ikametgahta, 20.50-21.10 saatleri arasında arama yaptığından söz ederek, H.G.’nin yatak odasındaki komedin çekmecesinde, öğütücü içerisinde 2 gram, odadaki plastik saksı içerisindeki peçete parçaları üzerinde 1 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucuyu bularak emare zapt ettiğini anlattı.
   Tanık polis çavuşu, zanlıların gönüllü ifade vererek konu maddeyi 8 Ocak’ta Glapsides sahilinde gezdikleri bir esnada kumlar içerisinde bulduklarını, evdeki maddeyi ise H.G.’nin bin TL karşılığında bölgedeki bir şahıstan 2 gram olarak alıp U.K. ile birlikte içtiğini öğrendiğini anlattı.
   Her iki zanlıya yazılı dava tebliğ ettiğini anlatan tanık polis, mahkemeden, ülkede hiçbir yasal bağı bulunmayan TC vatandaşı zanlıları yargılanmaktan kaçma ihtimallerini göz önünde bulundurarak cezaevine göndermesini istedi.
   Huzurundaki talebi değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlıların kaçma ihtimalleri bulunduğu yönünde bulgu yaptı ve her ne şart altında olursa olsun 50 günü geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104