banner6

Uyuşturucu zanlılarından biri pozitif, diğerleri temaslı

banner37

Beyarmudu-Türkmenköy Kavşağı’nda ele geçirilen yaklaşık 1 kilo ağırlığındaki Hintkeneviriyle ilgili tutuklanan Suriye uyruklu 3 zanlının tutukluluk süresi gıyaplarında uzatıldı

Uyuşturucu zanlılarından biri pozitif, diğerleri temaslı
banner8

Sedef BOŞNAK

Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Dörtyol Polis Karakolu’nda görevli polis ekiplerinin titiz operasyonu sonucu, Beyarmudu-Türkmenköy Kavşağı’nda, bir araçtaki okul çantası içerisinde, piyasaya sürülmeden ele geçirilen yaklaşık 1 kilo ağırlığındaki Hintkeneviri türü uyuşturucuyla ilgili tutuklanan Suriye uyruklu 3 zanlıdan birinin Covid-19 testinin pozitif çıktığı, diğer iki zanlının da temaslı olması nedeniyle karantinaya alındığı bildirildi.


Ele geçirilen uyuşturucuyla ilgili soruşturmasını sürdüren Narkotik polisi, dün zanlıları mahkemeye çıkarmadan gıyaplarında aleyhlerine 4’er gün ek tutukluluk emri aldı.


Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde zanlılar O.A. (E-38), A.A. (E-23) ve A.M.’nin (E-25) gıyaplarında gerçekleşen dünkü ek tutukluluk duruşmasında, PGM’ye bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Nurettin Enginer, meseleyle ilgili bilgi verdi.


Tanık polis Nurettin Enginer, 21 Eylül 2021’de, saat15.30’da, Dörtyol polisinden aldığı bir bilgi doğrultusunda, meselenin soruşturmasına başladığını hatırlattı.


Nurettin Enginer, O.A.’nın kullanımındaki LH 364 plakalı araç ile Beyarmudu’nda askeri yasak bölgeyi ihlal edip, KKTC’ye geçtiğini ve A.A. ve A.M.’yi Beyarmudu’nda aracına aldıktan sonra düzenlenen operasyon sonucu, Dörtyol polisine yakalandığını ve karakola sevk edildiğini dile getirdi.


Olayın bilgisine getirilmesiyle, zanlıların üzerinde ve huzurlarında konu araçta arama yaptığını anlatan Enginer, araçtaki aramada arka koltuktaki O.A.’ya ait okul çantası içerisindeki koli bantlarına sarılı şeffaf naylon poşetler içerisinde, 243, 225, 30, 248 ve 254 gramdan oluşan 5 pakette yaklaşık 1 kg ağırlığında Hintkeneviri (Skunk) türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bularak emare aldığını söyledi.

banner134


Meselenin ciddiyetine vurgu yapan tanık polis, emareleri incelenmesi için gönderdiği ilgili laboratuvarlardan henüz sonuç gelmediğini, çıkacak sonucun tahkikatına yön vereceğini belirterek, mahkemeden tahkikatını tamamlayabilmek için süre talep etti.


Huzurundaki şahadeti ve beyanları değerlendiren yargıç, konu suçun ciddiyetine değindikten sonra, zanlıların ilk nazarda suçla bağlantısı olduğuna bulgu yaptı ve tahkikata etki etme olasılığı bulunan zanlıların tutukluluk sürelerini 4’er gün uzattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104