Uyuşturucu zanlısı, cinayet sabıkalısı

banner37

Girne’de aksiyon filmi sahnelerini aratmayacak bir şekilde gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda, tasarruflarında toplamda 58 gram hintkeneviri ele geçirilen 3 zanlı, 7 gün daha tutuklu kalacak

banner87
Uyuşturucu zanlısı, cinayet sabıkalısı
banner90
banner8

Ahmet VAMIK

Girne’de 5 Eylül günü aksiyon filmi sahnelerini aratmayacak bir operasyonla yakalanan Hürol Zerman, Onur Oğuzca ve Selahattin Çakmak’ın aleyhine başlatılan ve halen devam eden uyuşturucu soruşturması kapsamında tutukluluk süreleri 7 gün daha uzatılırken, zanlılardan Onur Oğuzca’nın geçmişte bir uyuşturucu sabıkası olduğu ortaya çıktı. Oğuzca’nın 1994 yılında İngiltere’de bir kişiyi bıçaklayarak öldürmekten 13 yıl hapis yattığı bildirildi.

Bu arada, Oğuzca ve Selahattin Çakmak’ın operasyon sırasında kaçmaya çalışırken kendilerini engellemeye çalışan narkotik polisi İ. A.’nın elinin kırılmasına neden oldukları da belirtildi.

Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen dünkü ek tutukluluk duruşmasında Başsavcılık adına Savcı Emine Taşkın, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Ahmet Bayram’ı tanık olarak dinletti.

Zanlılar Hürol Zerman, Onur Oğuzca ve Selahattin Çakmak’ın “Hintkeneviri Türü Kanunsuz Uyuşturucu Madde Alma, Verme ve Tasarrufu” suçlarından methaldar olduklarını belirten polis memuru Ahmet Bayram, 5 Eylül günü saat 16.10 sıralarında zanlı Hürol Zerman’ın Karaoğlanoğlu bölgesinde bulunan ikametgâhında yapılan aramada 15 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu madde ele geçirildiğini ifade etti.

Gözaltına alınmasının ardından polise gönüllü ifade veren zanlı Hürol Zerman’ın tasarrufunda bulunan uyuşturucu maddeyi aynı gün 500 TL karşılığında zanlı Onur Oğuzca’dan aldığına yönelik itirafta bulunduğunu kaydeden Ahmet Bayram, zanlı Onur Oğuzca’nın, kullanımındaki KWW 314 Güney Kıbrıs plakalı BMW marka araçla Girne’de tespit edildiğini dile getirdi.

Kaçmaya çalışırken ortalığı birbirine kattı

Zanlı Onur Oğuzca’nın kullanımında bulunan ve zanlı Selahattin Çakmak’ın yolcu olarak bulunduğu aracın Girne Çevreyolu Çemberi üzerinde polis tarafından durdurulmaya çalışıldığını belirten polis memuru Ahmet Bayram, polisi fark eden zanlı Oğuzca’nın aracını geri vitese takıp, Girne istikametine doğru geri gitmek suretiyle kaçmaya çalıştığı esnada 2 araca çarparak durduğunu ifade etti.

Araçtan inip yaya olarak kaçmaya çalışan zanlıların makul güç kullanılarak gözaltına alındığını açıklayan Bayram, zanlıların kullanımındaki araçta yapılan aramada 2 ayrı paket içerisinde toplamda 43 gram hintkeneviri türü uyuşturucu madde ve uyuşturucu madde kesiminde kullanılan 1 adet bıçağın ele geçirildiğini söyledi.

7 gün daha tutuklu kalacaklar

Zanlılar aleyhinde yürütülen soruşturmanın henüz yeni başladığını, incelenmesi gereken kamera görüntüleri, alınması gereken ifadeler ve kayıp olduğuna inanılan emareler bulunduğuna dikkat çeken Bayram, serbest kalmaları halinde yürütülen soruşturmaya etki etme olasılığı yüksek olan zanlıların tutuklu kalmalarını talep etti.
Yargıç Gülay Süleymanoğlu, soruşturmanın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla zanlıların 7’şer gün süreyle daha tutuklu kalmalarına emir verdi.

Cinayet işleyen Oğuzca, İngiltere’de 13 yıl hapis yattı

Öte yandan operasyon kapsamında tutuklanan zanlı Onur Oğuzca’nın eski bir sabıkalı olduğu ortaya çıktı. 1994 yılında İngiltere’de cinayet işleyen Onur Oğuzca’nın İngiltere’de 13 yıl hapis yattığı öğrenildi.

İngiliz basınında yer alan habere göre, Kuzey Londra’nın Enfield bölgesinde, 1994 yılında 19 yaşında olan zanlı Onur Oğuzca, 25 yaşındaki Garry Willmer’i vücudunun muhtelif yerlerinden 4 kez bıçaklamak suretiyle ölümüne neden oldu.

Kardeşi ve arkadaşıyla birlikte araçla dolaşmakta olan zanlının, bir eğlence kulübünün otoparkında arkadaşlarıyla buluşmayı bekleyen Willmer’i öldürdüğü, ardından polis tarafından zanlının da içinde bulunduğu araçta yapılan aramadaysa çok sayıda kanunsuz silah ele geçirildiği belirtildi.

Cezaevinden tahliye olmasının ardından Kıbrıs’a dönen zanlının uzun süredir Güney Kıbrıs’ta ikamet ettiği biliniyor.
 

Güncelleme Tarihi: 08 Eylül 2018, 09:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75