banner6

Uyuşturucuda yeni tehlike 'LSD'

banner37

Girne’de bir eve düzenlenen uyuşturucu operasyonunda, ülkemizde yaygın olmayan, en tehlikeli sentetik ve halüsinojen uyuşturucu türlerinden biri olan LSD türü uyuşturucu madde ele geçirildi

Uyuşturucuda yeni  tehlike 'LSD'
banner150

banner150

banner99

Ahmet VAMIK

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından önceki gün Girne’de bir eve düzenlenen operasyonda, ülkemizde yaygın olmayan, en tehlikeli sentetik ve halüsinojen madde içeren uyuşturucu türlerinden biri olan Lysergic Acid Diethylamide (LSD) ele geçirildi.

Söz konusu LSD türü uyuşturucu, gerçekte var olmayan ancak birey tarafından algılandığı düşünülen nesnelerin görülmesine neden olan, bu durumun ortaya çıkmasını sağlayan halüsinojen adı verilen madde içeriyor.

Uyuşturucu operasyonu düzenlenen evde, 10 adet pul halinde LSD türü uyuşturucu maddenin yanı sıra, 30 gram ağırlında hintkeneviri türü uyuşturucu madde, 1 adet extacy hap ve 1 adet metal öğütücü ele geçirilirken, Suriye uyruklu üniversite öğrencisi 21 yaşındaki L.B. ile Türkmenistan uyruklu 25 yaşındaki J.J. gözaltına alınarak, mahkemeye çıkarıldı.

Üniversite öğrencisi iki zanlı aleyhinde 3 günlük tutukluluk emri alındı.

Girne Kaza Mahkemesi Yargıcı Banu Soyer’in huzurunda görüşülen duruşmada Başsavcılık adına Savcı Emine Tayfunsel, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Ahmet Bayram’ı tanık olarak dinletti.

Zanlılar L.B. ile J.J.’nin “Hintkeneviri, LSD ve Extacy Türü Kanunsuz Uyuşturucu Madde Alma ve Tasarrufu” suçlarından methaldar olduklarını belirten Ahmet Bayram, uyuşturucu operasyonunda tutuklanan iki zanlının söz konusu uyuşturucu maddelerle ilgili gönüllü ifade vererek suçlarını kabul ettiklerini belirtti.

Meseleyle ilgili soruşturmanın yeni başladığını kaydeden Bayram, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların tutuklu kalmasını talep etti. Yargıç Banu Soyer de, tahkikatın salimen yürütülebilmesine olanak sağlamak amacıyla zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmalarına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2018, 09:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104