banner6

Uyuşturucudan fenalaşan turist cezaevine gönderildi

banner37

Uyuşturucudan fenalaşan  turist cezaevine gönderildi
banner150 banner151 banner143

Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da kullandığı uyuşturucunun etkisiyle fenalaştığı için kaldırıldığı hastanede tespit edilen Yunan asılı 56 yaşındaki turist P.J.E.’nin aleyhine yürütülen polis soruşturması tamamlandı ve zanlı yargılamadan kaçabileceği öngörüsüyle hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden’in huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmada, İddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Fırat Kızıltunçlar, meseleyle ilgili talebi aktarması için polis çavuşu Hasan Selvi’yi tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık polis çavuşu Hasan Selvili, zanlıyı, 30 Nisan’da aldığı bir bilgi doğrultusunda, fenalaşarak kaldırıldığı bir hastanede tespit edip tutukladığını anlattı.

   Hasan Selvili, zanlının tasarrufundaki bavulda yaptığı aramada, naylon poşet içerisinde eroin türü uyuşturucu madde kalıntısı bulunan çay kaşığı, cam pipo, enjektör, şeffaf naylon parçası, 69 miligram ağırlığındaki Hintkeneviri türü uyuşturucu maddeyi bulup emare zapt ettiğini anımsattı.

   Sevili, emareleri incelenmesi için gönderdiği Devlet Kimya Laboratuvarı’ndan temin ettiği rapora göre, pipo içerisinde kokain, eroin ve Hintkeneviri kalıntısına rastlandığına vurgu yaptı.

   Tutuklandığı tarihten 3 gün önce ülkeye gelen zanlı aleyhindeki soruşturmasını tamamladığından söz eden tanık çavuş, zanlıyı, ileride görüşülecek davalarında hazır olmasını sağlamak maksadıyla, kaçma ihtimalini de göz önünde bulundurarak cezaevine göndermesini istedi.

   Huzurundaki talebi değerlendiren Ceza Davaları Yargıcı Mine Gündüz Serden, zanlıyı, ülkedeki statüsünü dikkate aldıktan sonra, her ne şart altında olursa olsun, 2 ayı geçmeyen bir süre hükümsüz tutuklu olarak Lefkoşa Merkezi Cezaevi’ne gönderdi.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110