Uyuşturucudan tahliye oldu, firardan teminata bağlandı

banner37

Bir kadın mahkumla birlikte firar girişiminde bulunan ve dün tahliye olan Melisa Şen, ‘firara teşebbüs’ ettiği için yargılanmak üzere teminata bağlanmak üzere yeniden mahkemeye çıkarıldı

Uyuşturucudan tahliye oldu, firardan teminata bağlandı
banner87

Emine UYSAL ÇALUDA

Merkezi Cezaevi’nde ‘uyuşturucu’ suçundan tutuklu bulunan Emire Kaplan’la birlikte tedavi amaçlı götürüldükleri Trenyolu Polikliniği’nden firar girişiminde bulunan Melisa Şen, dün tahliye oldu ancak ‘firar girişiminden’ dolayı yargılanmak üzere mahkemeye çıkarılarak teminata bağlandı.

Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, tanık olarak Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Adli Şube’de görev yapan polis memuru Dilara Mum’u dinletti.

Mahkemede yeminli şahadet veren Mum, “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçundan Lefkoşa Merkezi Cezaevi’nde hükümsüz tutuklu olan Melisa Şen ve Emira Kaplan’ın 28 Ağustos 2018 tarihinde saat 12.25’te Lefkoşa’da Kızılay Sokak üzerinde Trenyolu Polikliniği önünde, sağlık kontrolü için getirildiklerini anlattı.

Polis memuru Dilara Mum, iki kadın mahkûmun, yapılan doktor muayenelerinin ardından tutuklu arabasına sevki sırasında koşarak kaçmak suretiyle yasal tutukluluktan firar suçunu işlediklerini anımsattı.

İki kadın mahkûmun, aynı gün tespit edilerek yakalanıp, Merkezi Cezaevi’ne yerleştirildiklerini söyleyen Mum, Emire Kaplan’ın halen Merkezi Cezaevi’nde hükümlü tutuklu olduğunu kaydetti.

Mum, zanlı Melisa Şen’in aleyhine yürütmüş olduğu tahkikatın tamamlandığını belirterek, zanlının davalarında mahkemede hazır bulunabilmesi için mahkemenin uygun göreceği bir teminata bağlanmasını talep etti.

Yargıç Cenkay İnan, zanlı Melisa Şen’in yargılanıncaya değin yurtdışına çıkışını yasaklayarak, seyahat belgelerini polise teslim etmesi, KKTC vatandaşı olan iki kefilin 50 bin TL’lik şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün polise ispat-ı vücutta bulunması koşuluyla tutuksuz yargılanmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2018, 13:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER