banner6

Uyuşturucular ihbar sayesinde bulundu

banner37

Uyuşturucular ihbar sayesinde bulundu
banner90
banner99

   PGM Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerinin Mormenekşe ve Ötüken köylerinde ayrı ayrı gerçekleştirdiği iki operasyonda toplamda 154 gram Hintkeneviri ve kokain türü uyuşturucu madde ele geçirildi, iki kişi tutuklandı.
   M.K. (E-35) ve M.B. (E-38) isimli 2 zanlı dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhlerine soruşturma amaçlı olarak 3’er gün tutukluluk emri alındı.
   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Ayşen Toroslu’nun huzurunda dün ayrı ayrı gerçekleşen duruşmalarda, narkotik polisleri meseleyle ilgili olguları mahkemeye aktardı.
   Tanık polisler, 24 Şubat’ta aldıkları ihbarı değerlendirdiklerini belirterek, saat 16.00’da Mormenekşe’de, saat 19.30’da ise Ötüken’de operasyon düzenlediklerini anlattı.
   Polis, Mormenekşe’de, M.K.’nin kalmakta olduğu ikametgahta, yaklaşık 100 gram ağırlığında Hintkeneviri türü ile yaklaşık 4 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeler ve içerisinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan streç film kağıdı parçasını bulup emare zapt ettiğini anlattı.
   Ötüken’de, M.B.’nin üzerinde ve kalmakta olduğu ikametgahta arama yaptığını anlatan polis de, 50 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ve hassas teraziyi bulup emare zapt ettiğini kaydetti.
   Polis ayrıca, emareleri incelenmek üzere, Devlet Kimya Laboratuvarı’na, muhafazasında kullanılanları ise parmak izi incelemesi için Parmak İzi Şubesi’ne göndereceğini belirtti ve henüz neticelendirmediği tahkikatıyla ilgili gerekli araştırma ve soruşturmayı yapabilmek için süre istedi.
   Huzurundaki talebi değerlendiren Kıdemli Yargıç Ayşen Toroslu,  zanlıların 3’er gün poliste tutuklu kalmasına izin verdi.
Haber ve fotoğraf: Sedef BOŞNAK

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104