banner6

Uyuşturucuları satacağını itiraf etti

banner37

Tasarrufunda satışa hazır halde beş ayrı pakette 8 gram Hintkeneviri bulunan 27 yaşındaki O.M.E. isimli zanlının aleyhine 5 gün tutukluluk emri alındı

Uyuşturucuları satacağını itiraf etti
banner150 banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da kullanımındaki kiralık araçta şüpheli görülen ve tasarrufunda satışa hazır beş ayrı pakette 8 gram Hintkeneviri bulunan 27 yaşındaki O.M.E. isimli zanlı, uyuşturucuları satmak için tasarruf ettiğini itiraf etti.


“Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri) alma, verme ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan zanlı O.M.E. dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhine beş gün tutukluluk emri alındı.


Yargıç Mine Ozankaya’nın huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına savcı Senem Palabıyık, tanık olarak, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru İbrahim Toz’u dinletti.


Mahkemede yeminli şahadet veren Toz, 26.01.2022 tarihinde saat 20.15’te, Lefkoşa’da Ortaköy Bölgesi’nde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından şüpheli bir şekilde seyir halinde tespit edilen kiralık aracın kontrol edilmek için durdurulduğunu ve zanlının üzerinde ve konu araçta yapılan kontrolde, zanlının tasarrufunda bulunan kendisine ait çanta içerisinde beş ayrı paket halinde dıştan foil kağıdına sarılı, tuvalet kağıdı parçası içerisinde yaklaşık 8 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunarak emare alındığına vurgu yaptı.


Polis memuru İbrahim Toz, aynı gün, zanlının kalmakta olduğu ikametgahında 22.45-23.00 saatleri arasında yapılan aramada kanunsuz herhangi bir şey tespit edilmediğini belirtti.


Toz, meseleyle ilgili olarak, zanlıdan yapılan soruşturmalarda, söz konusu uyuşturucu maddeleri, 26.01.2022 tarihinde Lefkoşa’da aranan bir şahıstan 5 paket olarak aldığı ve bu şahsın yönlendirmesiyle başka şahıslara satacağını itiraf ettiğine dikkat çekti.


Toz, ayrıca zanlının yine aynı şahıstan 26.01.2022 tarihinde de 6 paket uyuşturucu aldığı ve bu uyuşturucuları da 300 TL karşılığında bu şahsın yönlendireceği kişilere vereceğinin tespit edildiğini söyledi.


Tahkikatın çok yönlü devam ettiğine vurgu yapan Toz, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının aranan şahıs ve emarelere etki edebileceğinden beş gün tutuklu kalmasını talep etti.


Yargıç Mine Ozankaya, talebi onayladı.

YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110