Uyuşturucuları satmak için güneyden ithal etti

banner37

Hamitköy’deki evinde satışa hazır paketler halinde 329 gram ağırlığında uyuşturucu madde ele geçirilen zanlı Rashad Salih Faraj Mahjoub’ın tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı

Uyuşturucuları satmak  için güneyden ithal etti
banner90
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA   

   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nün Hamitköy’de düzenlediği operasyonda evinde satışa hazır paketler halinde 329 gram ağırlığında uyuşturucu madde ele geçirilen zanlı Rashad Salih Faraj Mahjoub’ın tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde alma, verme ve tasarrufu” suçlarından tutuklanan zanlı dün mahkemeye çıkarıldı.   

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Volkan Kayabaş, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç’i dinletti.   

   Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Sevinç, 25.08.2020 tarihinde zanlı Rashad Salih Faraj Mahjoub’ın saat 18.30 raddelerinde Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından Hamitköy'deki ikametgahında tespit edildiğini belirtti.   

   Polis memuru Mehmet Sevinç, zanlının huzurunda mahkeme emriyle 18.35- 19.15 saatleri arasında ikametgahında yapılan aramada; komodin üzerinde foil kağıdına sarılı yaklaşık 1 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, içerisinde hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan metal öğütücü, dolap içerisinde üzerinde Mr. Pound yazan turuncu renk naylonda 19 ayrı foil kağıdına sarılı toplam yaklaşık 38 gram ağırlığında satışa hazır hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, ağzı yanık siyah renk çöp torbası içerisinde yaklaşık 290 gram ağırlığında hintkeneviri uyuşturucu olduğuna inanılan maddelerin bulunarak emare olarak alındığına vurgu yaptı.

   Sevinç, ayrıca aynı dolap içerisinde uyuşturucu madde satışından elde edildiğine inanılan 26 bin 500 TL, 50 sterlin, 180 Euro, 100 dolar nakit paralar bulunarak soruşturma maksatlı el konulup zanlının suçüstü hali gereği tutuklandığını mahkemeye aktardı.   

“Paketini 350 TL’ye satacaktı”

   Polis memuru Mehmet Sevinç, yapılan soruşturmada ve temin edilen gönüllü ifadesinde, tasarrufunda bulunan maddeleri 21.08.2020 tarihinde GKRY'de ikamet eden bir arkadaşı ile aracılığıyla internet üzerinden bağlantı kurup GKRY bölgesinden, 336 gram olarak ithal edip Lefkoşa'da Surlariçi bölgesinde tanımadığı bir şahıstan aldığının tespit edildiğine vurgu yaptı.

   Sevinç, soruşturmada zanlının tasarrufunda bulunan söz konusu maddeler içerisinde 5 gramını 21- 25.08.2020 tarihleri arasında kendisinin içtiği, 19 ayrı foil kağıdına sarılı uyuşturucu olduğuna inanılan maddeleri ise müşteri bulması halinde her bir paketi 350 TL'den satacağının tespit edildiğini mahkemeye aktardı.

   Sevinç, tahkikatın çok yönlü devam ettiğine vurgu yapıp, zanlının 7 gün tutuklu kalmasını talep etti.

   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 7 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75