Uyuşturucularla pusuya düştüler!

banner37

Güney Kıbrıs’tan 135 gram hintkeneviri ve 31 gram kokain türü uyuşturucu madde alan Sadettin Doğukan Gülbudak ve Vladislav Nikolaev, dönüşte askeri yasak bölge içinde pusu kuran Narkotik ekibine yakalandı

Uyuşturucularla pusuya düştüler!
banner90
banner99

“DON’T STOP”… Vladislav Nikolaev’in yakalanacaklarını anlayınca elinden attığı “Don’t Stop” yazılı çantanın içerisinden 130 gram Hintkeneviri ve 30 gram kokain olduğuna inanılan maddeler çıktığını belirten polis, Sadettin Doğukan Gülbudak’ın cebinde ise 5 gram Hintkeneviri ve 1 gram kokain bulunduğunu söyledi. PCR testleri çıkmadığı için gıyaplarında gerçekleşen dünkü mahkemede polis, Nikolaev’in gönüllü ifadesinde ayrıca Gülbudak’a Güney Kıbrıs’ta 400 Euro karşılığında tercümanlık yaptığını itiraf ettiğini de belirtti.

Emine UYSAL ÇALUDA

   Lefkoşa’da askeri yasak bölgeyi ihlal edip, Güney Kıbrıs’tan 135 gram ağırlığında hintkeneviri ve 31 gram ağırlığında kokain türü uyuşturucu madde alan 25 yaşındaki Sadettin Doğukan Gülbudak ve 24 yaşındaki Vladislav Nıkolaev, dönüşte askeri yasak bölge içinde pusu kuran Narkotik ekibine yakalandı.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde (Kokain) ile (Hintkeneviri) ithal ve tasarrufu” ile “Birinci derecede askeri yasak bölgeyi ihlal etme” suçlamalarıyla tutuklanan iki zanlının tutukluluk duruşmaları, PCR sonuçları çıkmadığı için Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde gıyaplarında gerçekleşti.

   Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında savcı Volkan Kayabaş, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Kaan Kurtbir’i dinletti.

Narkotik uyuşturucu ithaline göz açtırmıyor

   Mahkemede yeminli şahadet veren Kurtbir, 22 Ekim’de saat 21.30’da, Lefkoşa'da, Narkotik ekibinin pusu görevi yaptığı esnada, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nden gelip, askeri yasak bölgeyi ihlal eden zanlı Sadettin Doğukan Gülbudak ve Vladislav Nikolaev’in suçüstü tespit edildiğine vurgu yaptı.

“Don’t Stop” yazılı çantadan kokain ve Hintkeneviri çıktı 

   Polis memuru Kaan Kurtbir, operasyon anında zanlı Vladislav Nikolaev’in elindeki “Don’t Stop” yazılı çantayı askeri bölgeye atarken görüldüğünü kaydetti.

   Kurtbir, zanlı Sadettin Doğukan Gülbudak’ın üzerinde yapılan aramada, sağ ön cebinde yaklaşık bir gram kokain, şeffaf naylona sarılı 5 gram ağırlığında Hintkeneviri olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunduğuna vurgu yaptı.

   Kurtbir, çanta içinde ise 130 gram Hintkeneviri ile 30 gram ağırlığında kokain olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunarak emare alındığına dikkat çekti.
   Zanlıların suçüstü tespit edilerek tutukladıklarını belirten Kurtbir, zanlı Gülbudak’ın ifade vermediğini, zanlı

Nikolaev’in ise gönüllü ifade verdiğini kaydetti.

“Nikolaev, tercümanlık yaptığını itiraf etti”

   Polis memuru Kaan Kurtbir, zanlı Vladislav Nikolaev’in gönüllü ifade verdiğini ve 21.10.2020 tarihinde Lefkoşa’da askeri yasak bölgeyi ihlal edip, GKRY’ye geçerek, bir şahıstan 2 bin Euro karşılığında 135 gram Hintkeneviri, 2 bin 250 Euro karşılığında 31 gram kokain satın aldıklarını itiraf ettiğini mahkemeye aktardı.

   Kurtbir, Vladislav Nikolaev’ın ifadesinde ayrıca zanlı Sadettin Doğukan Gülbudak’a Rum tarafından tercümanlık yapmak için 400 Euro karşılığında anlaştıklarını belirttiğini anlattı.

banner134
   Meselenin çok yönlü devam ettiğini, zanlı Gülbudak’ın sözlü beyanları doğrultusunda aranan bir kişi olduğuna, soruşturulacak şahıslar ve alınması gereken ifadeler olduğuna vurgu yapan Kurtbir, zanlıların üç gün tutuklu kalmasını talep etti.
   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için iki zanlının da üç gün tutuklu kalmasına emir verdi.
  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75