Uyuşturucunun bir kısmını 500 TL’ye satın almışlar

banner37

Polisin, evinde uyuşturucu madde tespit ettiği S. K. ile meseleyle bağlantıları olduğu belirlenen; araçlarında ve evlerinde uyuşturucu madde bulunan H. K. ve İ. O. tutuklandı

Uyuşturucunun bir kısmını 500 TL’ye satın almışlar
banner90
banner8

“BAĞIMLIYIM, TEDAVİ OLMAK İSTİYORUM”…

Tutukluluk talebiyle dün çıkarıldıkları mahkemede söz alan zanlı S. K., “Ben uyuşturucu bağımlısıyım, tedavi olmak istiyorum ama sadece içiciyim” şeklinde savunma yaptı. Polis, H. K. ve İ. O. isimli zanlıların ortak para koyarak, uyuşturucuların bir kısmını aranan bir şahıstan satın aldıklarını itiraf ettiklerini belirtti. Mahkeme, üç zanlının da soruşturma amaçlı olarak 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

Ahmet UÇAR

   Narkotik polisi, önceki gün Gönyeli’de bir evde yaptığı aramada 7 buçuk gram sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde tespit ederek, zanlı S. K.’yi tutuklarken, operasyon sırasında evin yakınında bir aracın içerisinde şüpheli hareketler sergileyen H. K. ve İ. O.’yu da meseleyle bağlantısı olduğunu tespit ederek gözaltına aldı. İki zanlının içerisinde bulunduğu araçta ve evlerinde de uyuşturucu bulundu. İki zanlının polise, ortak para koyarak uyuşturucuları satın aldıklarını itiraf ettikleri belirtildi.

   Üç zanlı dün mahkemeye çıkarıldı ve aleyhlerine soruşturma amacıyla üçer günlük tutukluluk emri alındı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Kıdemli Yargıç Hale Dağlı’nın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında Lefkoşa Polis Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Cemal Ramiz, yeminli şahadet vererek olguları aktardı.

   Ramiz, zanlılar S. K., H. K., ve İ. O.’nun “Kanunsuz uyuşturucum madde tasarruf etme, alma ve verme” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

banner134
   Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli bir polis ekibi tarafından zanlı S. K.’nin Gönyeli’deki ikametgahında 8 Ocak 2021 tarihinde ve 12.40 - 13.10 saatleri arasında mahkeme emri ile arama yapıldığını belirten Ramiz, zanlının huzurunda yapılan aramada toplam 7 buçuk gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile bir adet üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi bulunarak emare alındığını kaydetti.

   Ramiz, operasyon sırasında zanlı S. K.’nin ikametgâhının altında zanlı H. K.’nin yolcu olarak bulunduğu ve zanlı İ. O.’nun kullandığı KR 560 plakalı salon aracın şüpheli vaziyette tespit edilerek alıkonulduğunu dile getirerek, söz konusu araçta yapılan aramada ise zanlıların tasarruflarında yaklaşık 0.5 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile içerisinde tütün ile karışık sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde olduğuna inanılan bir adet ucu yanık sarma sigara bulunduğunu ve emare alındığını ifade etti.

   İki zanlının da suçüstü gereği tutuklandığına işaret eden Ramiz, aynı gün zanlı H. K.’nin Küçük Kaymaklı bölgesindeki ikametgahında da 17.50 – 18.20 saatleri arasında mahkeme emriyle arama yapıldığını bildirdi.

   Yapılan arama sonucunda ise yaklaşık 3 gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin tespit edilerek emare alındığını vurgulayan Ramiz, iki zanlıya yönelik yapılan soruşturma kapsamında söz konusu maddeyi zanlı H. K.’nin 300 TL ve zanlı İ. O.’nun 200 TL para koyarak toplamda 500 TL karşılığında aranmakta olan bir şahıstan aldıklarının belirlendiğini anlattı.

   Zanlı H. K.’nin ifadesinde ikametgâhında bulunan sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi 4 Ocak 2021 tarihinde zanlı S. K.’den aldığını beyan ettiğini dile getiren Ramiz, zanlıların verdikleri ifadelerin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğine dikkat çekti.

   Ramiz ayrıca, alınması gereken ifadelerin, aranmakta olan şahısların ve incelenmesi gereken kamera kayıtlarının söz konusu olduğunu ifade ederek, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlıların 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

   Mahkemeye avukatsız çıkan zanlılar da söz hakkı aldı. Zanlı S. K., “Ben bağımlıyım, bırakamıyorum ve tedavi olmak istiyorum. Ama sadece içiciyim” şeklinde konuştu.

   Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Hale Dağlı, soruşturmanın sağlıklı yürütülebilmesi adına zanlıların 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75