Uyuşturucunun devamı aranıyor

banner37

Alayköy’de şüpheli görülen ve üzerinde yapılan aramada, sarma sigara izmariti içerisinde tütünle karışık sentetik cannabinoid türü uyuşturucu kalıntısı bulunan zanlı M. T., tutuklandı

banner87
Uyuşturucunun devamı aranıyor
banner90
banner8

Mustafa ÖZYAĞCI

Lefkoşa’da 2014 yılında avukat ofisi kundaklama olayına karışan ve önceki gün Alayköy’de şüpheli görülerek üzeri aranan M. T.’nin tasarrufunda, içerisinde uyuşturucu kalıntısı olan sigara izmariti bulundu.

“Kanunsuz uyuşturucu alma ve tasarrufu” suçundan tutuklanan ve dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan M. T., hakkında 1 gün tutukluluk emri temin edildi.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Cenkay İnan’ın huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, KKTC Başsavcılığı adına Savcı Behrat Mavioğlu, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Erkan Karam’ı dinletti.

Karam, Alayköy’de önceki gün saat 11.00 sıralarında şüpheli görülen ve polisler tarafından üzerinde yaptığı aramada sarma sigara izmariti içerisinde tütünle karışık sentetik cannabinoid türü uyuşturucu kalıntısı bulunan M. T.’nin tutuklandığını, söz konusu izmaritin emare olarak alındığını söyledi.

Zanlının sorgusunda herhangi bir beyanda bulunmadığını anlatan Karam, kayıp olduğuna inanılan emarelerin ve alınması gereken ifadelerin olduğunu söyledi.

Karam, tahkikatın tamamlanmadığını, zanlının serbest kalması halinde aranan emare ve alınacak ifadelere etki edebileceğinden 1 gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Polisin talebini yerinde bulan Yargıç Cenkay İnan, zanlının 1 gün tutuklu kalmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 08:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75