Uyuşturucuyu aldığı şahıs aranıyor

banner37

Lefkoşa’da tasarrufunda 2 gram ağırlığında uyuşturucu madde tespit edilen zanlı G.T.M., 3 gün tutuklu kalacak

Uyuşturucuyu aldığı şahıs aranıyor
banner90
banner8

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’da Güzelyurt- Gönyeli kavşağı içerisinde aracında şüpheli hareketler sergilemesi sonucu üzerinde yapılan aramada 2 gram ağırlığında Hintkeneviri türü olduğuna inanılan uyuşturucu madde tespit edilen zanlı G.T.M., dün mahkeme huzuruna çıkarıldı ve hakkında 3 gün tutukluluk emri alındı.

Polis, zanlının verdiği gönüllü ifadesinde söz konusu maddeyi 17 Nisan günü Lefkoşa’da aranmakta olan bir şahıstan 200 TL karşılığında aldığını itiraf ettiğini vurguladı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren Serkan Sakallı, zanlı G.T.M.’nin “Uyuşturucu madde alma ve tasarruf etme” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Sakallı, zanlının Lefkoşa’da 18 Nisan 2021 tarihinde, saat 13.45 raddelerinde Güzelyurt- Gönyeli kavşağı içerisinde kullanımındaki araç içerisinde şüpheli hareketler sergilediğini belirterek, üzerinde polisler tarafından arama yapıldığını kaydetti.

banner134
Yapılan arama sonucunda zanlının tasarrufunda 2 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin bulunduğunu dile getiren Sakallı, yürütülen soruşturma kapsamında zanlının verdiği gönüllü ifadesinde söz konusu maddeyi 17 Nisan günü aranmakta olan bir şahıstan 200 TL karşılığında aldığı beyanında bulunduğunu ifade etti.

Sakallı, söz konusu maddelerin Devlet Kimya Laboratuvarı’na maddelerin saklandığı naylon poşetlerin ise PGM Parmak İzi İnceleme Şubesi’ne gönderildiğini ve sonuçlarının beklendiğini söyleyerek, zanlının verdiği gönüllü ifadenin de teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini, aynı zamanda aranmakta olan bir şahsın söz konusu olduğunu anlattı.

Sakallı, serbest kalması halinde soruşturmaya olumsuz yönde etki edebileceği üzerinde durarak, zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75