Uyuşturucuyu cebine ve iç çamaşırına zulaladı

banner37

Alkollü araç kullanmaktan trafik polislerine yakalanan gencin üzerinde 35 gram ağırlığında uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulundu. S. O. A. ve aracında yolcu olarak bulunan Ş. B. tutuklanıp, mahkemeye çıkarıldı

Uyuşturucuyu cebine ve  iç çamaşırına zulaladı
banner87

Sedef BOŞNAK
 

Gazimağusa’da alkollü araç kullanan 28 yaşındaki S. O. A. isimli genci gözaltına alan trafik polisleri, adı edilenin üst aramasında, 10 gramı cebinde olmak üzere satışa hazır 5 paket, 25 gramı da iç çamaşırına saklanmış toplam 35 gram ağırlığında Hint keneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde buldu.

S. O. A. isimli kişinin evinde de arama yapan polis, burada aynı türden 1 gram ağırlığında uyuşturucuyu bulup emare aldı. Ele geçirilen uyuşturucu madde ağırlığı 36 gram oldu.

Narkotik polisi, S. O. A. ve araçta yolcu olarak bulunan 22 yaşındaki Ş. B.’yi gözaltına alıp, mahkemeye çıkarttı ve aleyhlerine tahkikat amaçlı 3’er gün tutukluluk emri aldı.

Dünkü tutukluluk duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hasan Boşnak, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hasan Selvili’yi yeminli şahadete çağırdı.

Tanık polis Hasan Selvili, zanlıların, 19 Mayıs 2018’de, saat 01.30’da, trafik ekiplerinin yaptığı rutin kontrolde tespit edildiğini söyledi. Alkollü araç kullanan zanlı S. O. A.’nın ve konu araçta yolcu olarak bulunan Ş. B.’nin müdürlüğe sevk edildiğini anlatan tanık polis, S.O.A.’nin üst aramasında, 10 gramı giydiği şortun cebinde satışa hazır 5 ayrı paket içerisinde, 25 gramı da giydiği iç çamaşırında zulalı olarak bulunan Hint keneviri türü uyuşturucu olduğuna inandığı maddelere el koyduğunu söyledi.

Adı edileni ve yanında yolcu olarak bulunan Ş. B.’yi tutukladıklarını kaydeden tanık polis, zanlı S. O. A.’nın evinde de 1 gram Hint keneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu dile getirdi. 

Hasan Selvili, zanlılar aleyhine henüz yeni başlattığı tahkikatını salimen tamamlayabilmek için, mahkemeden aleyhlerine tahkikat amaçlı 3 gün tutukluluk emri talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren nöbetçi Yargıç Umut İnan, suçların ciddiyetine vurgu yaptıktan sonra, yeni başlayan tahkikatın neticelendirilmediğine bulgu yaptı ve serbest kalması halinde tahkikata etki edebileceğine inandığı zanlıların 3’er gün poliste tutuklu kalmasına izin verdi.
 

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2018, 08:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER