Uyuşturucuyu geçim kaynağı olarak görüyorlar

banner37

Ülkemizde her gün mahkeme koridorlarında uyuşturucu suçundan yargı huzuruna çıkarılanların çoğunluğu yabancı uyruklular… Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Karaokçu, bunun nedenini şöyle açıklıyor:

Uyuşturucuyu geçim kaynağı olarak görüyorlar

“DEVLET DENETİMDE EKSİK”… Ülkemize eğitim almak, çalışmak veya tatil yapmak için gelen birçok yabancı uyruklu, uyuşturucu suçundan yargı huzuruna çıkarılıyor. Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, uyuşturucu işine girenlerin daha çok ülkemize gelen yabancı uyruklu öğrenciler olduğunu söyledi. Karaokçu, okumak amacıyla adaya gelen yabancı öğrencilerin uyuşturucu alım-satımını geçim kaynağı olarak gördüğünü ifade ederek devletin denetim konusunda eksik kaldığını vurguladı.

Erol KANLIADA

Ülkemizde artan uyuşturucu kullanımı ve satışı, herkesi tedirgin ediyor…


Mahkeme haberleri incelendiğinde uyuşturucu suçunu işleyenlerin ağırlıklı olarak ülkemizde bulunan yabancı uyruklular olduğunu görüyoruz…


Ülkemize eğitim almak, çalışmak veya tatil yapmak için gelen birçok yabancı uyruklu, uyuşturucu suçundan yargı huzuruna çıkarılıyor.


Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu, ülkemize gelen yabancı öğrencilerin uyuşturucu işine girdiğini söyledi.


Karaokçu, okumak amacıyla adaya gelen yabancı öğrencilerin uyuşturucu alım-satımını geçim kaynağı olarak gördüğünü ifade ederek denetim eksikliğine vurgu yaptı.

 

“Adaya gelen yabancılar denetlenmeli”

 


Uyuşturucuyla mücadele konusunda birçok etkinlik ve seminer düzenleyen Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu, çok sayıda gence ulaşarak uyuşturucu illetinin zararlarını anlatmayı hedefledi.


Komisyon Başkanı Hasan Karaokçu, uyuşturucu kullanımına karşı eğitimlerin ve farkındalık çalışmalarının devam edeceğini söyledi.


Özellikle ülkemize gelen yabancı öğrencilerin uyuşturucu işine girdiğine dikkat çeken Karaokçu, okumak amacıyla adaya gelen yabancı öğrencilerin uyuşturucu alım-satımını geçim kaynağı olarak gördüğünü belirtti.


Karaokçu, adaya gelen yabancı uyruklu kişilerin denetlenmesi gerektiğinin altını çizerek devletin bu konuda tüm bölümlerinde sıkıntılar olduğunu söyledi.


Yeni eğitim döneminde alkol, sigara ve uyuşturucuyla ilgili detaylı bir araştırma yapacaklarını kaydeden Karaokçu, sonuçlarını kamuoyuyla paylaşacaklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2018, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER