banner6

Uyuşturucuyu gönderenle ses kayıtları ve yazışmaları var

banner37

Ercan Havalimanı kargo bölümünde ele geçirilen yüklü miktardaki uyuşturucuyla ilgili tutuklanan üç kişiden biri serbest bırakıldı, uyuşturucuyla bağlarını güçlendiren yeni yazışmaları bulunan iki zanlının tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı

Uyuşturucuyu gönderenle ses kayıtları ve yazışmaları var
banner8

Emine UYSAL ÇALUDA

Ercan Havalimanı’na gelen kargo paketinde ele geçirilen 3 buçuk kilo Hintkeneviriyle bağı olduğu gerekçesiyle tutuklanan üç kişiden biri serbest bırakılırken, uyuşturucuyla bağlarını güçlendiren yeni yazışmaları bulunan iki zanlının tutukluluk süresi 7 gün daha uzatıldı.

Narkotik, uyuşturucuyu gönderen kişiyle zanlılardan ikisinin hem yazışmalarının hem ses kayıtlarının belirlendiğini ve yurtdışındaki kişinin zanlı M.C.O.’ya uyuşturucuların karton içinde fotoğrafını gönderdiğinin tespit edildiğini mahkemeye aktardı.

Kargo paketini almaya giden zanlı 1 U.A.O.’yı tutuklayan Narkotik ekibi, uyuşturucuyu teslim edeceği zanlı 2

M.C.O’yu pusu kurarak Mağusa’da yakalamıştı.

M.C.O.’nun beraberindeki W.O.U.’nun uyuşturucuyla hiçbir bağı olmadığı belirlendi ve serbest bırakıldı.

“Kanunsuz uyuşturucu madde (Hintkeneviri) ithal ve tasarrufu” suçlamalarıyla tutuklanan iki zanlı, dün ek tutukluluk talebiyle mahkemeye çıkarıldı. 

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Hazal Hacımulla’nın huzurunda görüşülen ek tutukluluk duruşmasında, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç, yeminli şahadet verdi.

banner134

Sevinç, 02.08.2021 tarihinde Ercan Havaalanı’nın kargo bölümünde görevli gümrük memurları tarafından zanlı 1 U.A.O.’nun adına gelen paket içerisinde 7 adet dıştan koli bandı ile sarılı paketlerden şüphelenilmesi üzerine Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bilgi verildiğini mahkemeye aktardı.

Polis memuru Mehmet Sevinç, aynı gün Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne bağlı bir polis ekibi tarafından Lefkoşa Ercan kargo bölümüne gidilerek bahse konu şüpheli paketlerde yapılan kontrolde yaklaşık 3 kilo 500 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin tespit edilerek zanlı 1’in tutuklandığını belirtti.

Sevinç, zanlı 1’den yapılan soruşturmada; paketi aldıktan sonra, internet üzerinden daha önceden görüşerek anlaştığı kişiye konu maddeleri Gazimağusa’da vereceğinin öğrenildiğini kaydetti.

“M.C.O. uyuşturucuyu teslim almaya geldi”

Polis memuru Mehmet Sevinç, polis ekibinin pusu kurduğunu belirterek Gazimağusa’da olay yerine giderek Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeleri almak için araçtan aşağıya inen zanlı 2 M.C.O.’nun makul güç kullanılarak tutuklandığını kaydetti.

Sevinç, akabinde zanlı 2’nin üzerinde ve tutmakta olduğu karton çanta içerisinde yapılan kontrolde foil kağıdına sarılı yaklaşık iki gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunarak emare alındığını belirtti. 

Sevinç, uyuşturucuyu gönderen kişiyle zanlı 1 ve zanlı 2’nin yazışmalarını ve konuşma kayıtlarının belirlendiğini ve yurtdışındaki kişinin zanlı M.C.O.’ya uyuşturucuların karton içinde fotoğrafını gönderdiğinin tespit edildiğini mahkemeye aktardı.

Zanlıların ifade vermediğini belirten Sevinç, uyuşturucularla bağı olan bir kişinin daha tespit edildiğini ve arandığını kaydetti.

Kayıp olduğuna inanılan emareler olduğuna vurgu yapan Sevinç, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 7 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti. 

Meselenin ciddiyetini göz önünde bulunduran Yargıç Hazal Hacımulla, istenen ek tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88