Uyuşturucuyu Güney Kıbrıs’tan aldığını itiraf etti

banner37

Gazimağusa’da, arkadaşlarıyla ikamet ettiği evde, tasarrufunda 3.5 gram uyuşturucu madde ele geçirilen, J.A.L. 15 bin TL’lik teminata bağlandı. RUMDAN SATIN ALDI… Mahkeme konuşan tanık polis, ülkede öğrenci olan zanlının suçunu itiraf ettiğini, konu maddeyi 3.5 gram olarak, eylül ayında, Güney Kıbrıs’tan Kıbrıslı bir Rum’dan satın alıp KKTC’ye ithal ettiğini kaydetti.

Uyuşturucuyu Güney Kıbrıs’tan aldığını itiraf etti
banner90
banner8

Sedef BOŞNAK   

   Gazimağusa’da, arkadaşlarıyla ikamet ettiği evde, tasarrufunda 3.5 gram ağırlığında uyuşturucu  madde ele geçirilen J.A.L., işlediği iddia edilen suçlardan, ileride yargılanmak üzere 15 bin TL nakdi teminata bağlandı.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Çiğdem Güzeler huzurunda gerçekleşen dünkü teminat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Yardımcısı Hüseyin Eser, meselenin tahkikatını yürüten Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis memuru Hüseyin Özdesoy’u yeminli şahadete çağırdı.

   Tanık polis Hüseyin Özdesoy, 19 Kasım’da aldıkları bir ihbar ışığında, zanlının arkadaşlarıyla ikamet ettiği Gazimağusa’daki evinde saat 17.00’de arama yaptıklarını anımsattı.

   Hüseyin Özdesoy, bahse konu evde yapılan aramada, üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan bir adet hassas terazi, bir adet cam kavanoz, bir adet maske ve foil kağıdına sarılı 1 gram 203 miligram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olan madde bulunarak emare alındığını söyledi.

   Özdesoy, terazi üzerinde ve kavanozda uyuşturucu madde kalıntısı tespit edilip, maske içersinde bulunan maddenin 42 miligram olduğunu ifade etti.

banner134
   Suçunu itiraf eden zanlının, konu maddeyi 3.5 gram olarak, eylül ayında, Güney Kıbrıs’tan Kıbrıslı bir Rum’dan satın alıp, KKTC’ye ithal ettiğini kaydeden tanık polis, öğrenci zanlıya dava tebliğ ettiğini anlattı.

   Tanık polis, meseleyle ilgili yürüttüğü tahkikatını tamamladığını belirttikten sonra mahkemeden zanlıyı uygun bir teminata bağlamasını talep etti.

   Huzurundaki şahadeti değerlendiren Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler, zanlıyı yargılanıncaya değin KKTC  dışına çıkmaktan men etti ve bu maksatla tüm pasaport ve seyahat belgelerine el koydu.

   Çiğdem Güzeler, zanlıyı, 15 bin TL nakdi teminata bağladı ve zanlının haftanın bir günü en yakın polis karakoluna giderek isbatı vücut etmesine emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75