banner6

Uyuşturucuyu kimden aldığı araştırılıyor

banner37

Uyuşturucuyu kimden  aldığı araştırılıyor
banner151 banner143

Emine UYSAL ÇALUDA

   Güzelyurt’ta rutin trafik denetiminde az miktarda uyuşturucu madde ile yakalanan ve yasal statüsü olmadığı belirlenen zanlı W.O.O.’nun tutukluluk süresi 8 gün daha uzatıldı.

   Zanlı W.O.O., dün sabah “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” ve “KKTC’de ikamet izinsiz ikamet etmek” suçlamalarıyla Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Yargıç Tutku Candaş’ın huzurunda görüşülen davada Savcı Gözde Uğraşın, tanık olarak polis memuru Orçun Karahüseyin’i dinletti.
   Mahkemede yeminli şahadet veren Karahüseyin, 07.07.2022 tarihinde saat 19.00’da Güzelyurt Manisa Bulvarı üzerinde Trafik Şubesine bağlı polis ekibi tarafından yapılan Trafik Denetimi esnasında, Lefkoşa’da sakin zanlı W.O.O.’nun kullanımındaki NA 367 plakalı salon aracın durdurulmasına müteakip yapılan arama neticesinde; zanlının giymekte olduğu eşofmanın cebi içerisinde; jelatinle sarılmış kareli defter kâğıdına sarılmış vaziyette yaklaşık 1 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin tespit edilerek emare olarak alındığını belirtti.

   Polis memuru Orçun Karahüseyin, aynı gün zanlının vermiş olduğu gönüllü ifadesinde suçunu kabul ettiğini söyledi.

   Aynı gün Güzelyurt Kaza Mahkemesi’nden alınan arama emri ışığında zanlının ikametgahında huzurunda yapılan aramada kanunsuz herhangi bir şey tespit edilemediğini belirten Karahüseyin, zanlının 01.10.2019 tarihinden itibaren 1010 gün süreyle ikamet izinsiz olarak kaldığının tespit edildiğini anlattı.

   Karahüseyin, zanlının konu uyuşturucu madde olduğuna inanılan maddeleri nereden temin ettiğine yönelik soruşturmanın geniş çaplı devam ettiğini söyledi.

   Karahüseyin, ayrıca emare olarak zapt edilen bahse konu maddelerin ve zanlının kullanımında tespit edilen cep telefonunun gerekli incelemelerinin yapılmasının henüz tamamlanamadığını anlattı.
   Zanlının serbest kalması halinde yürütülen tahkikata etki etme olasılığını olduğunu söyleyen Karahüseyin, bu safhada tahkikatı sağlıklı bir şekilde yürütülebilmesi için zanlının aleyhinde 8 gün tutukluluk talep etti.
   Yargıç Tutku Candaş, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlının 8 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2022, 11:29
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner110

banner104