Uyuşturucuyu kimden aldıkları araştırılıyor

banner37

Uyuşturucu suçundan tutuklu bulunan Usman Sani Usman, Khalid Sanusi ve Praise Nwachucwu’nun tutukluluk süresi 6 gün daha uzatıldı

Uyuşturucuyu kimden  aldıkları araştırılıyor
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA
 

   Lefkoşa’da iki ayrı tarihte yaklaşık 250 gram uyuşturucu maddeyle yakalanan zanlılar Usman Sani Usman, Khalid Sanusi ve Praise Nwachucwu’nun tutukluluk süresi 6 gün daha uzatıldı.

   Polis, zanlıların uyuşturucuyu kimden aldıklarının araştırıldığını belirtti.

   Trafik kazası yapan ve 8 gündür aranan zanlı Usman Sani Usman, tutuklanmış ve hücreye yerleştirildiği sırada yapılan üst aramasında zanlının iç çamaşırında ameliyat eldiveni içinde 22 gram sentetik uyuşturucu bulunmuştu. Zanlı Usman’ın sorgusunda, konu maddeyi zanlı Khalid Sanusi’den aldığını itiraf etmesi üzerine arkadaşı da tutuklanmıştı. Zanlı Praise Nwachucwu’nun evinde duş kabininin altında 220 gram sentetik uyuşturucu ve hassas terazi bulunarak emare alınmıştı.

   “Kanunsuz uyuşturucu madde (sentetik cannabinoid) tasarrufu” suçlamasıyla tutuklanan üç zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

   Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı İlhan Damdelen, tanık olarak Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan polis memuru Mehmet Sevinç’i dinletti.

banner134
   Mahkemede şahadet veren Sevinç, 12 Ağustos’ta trafik kazası yapan ve polis tarafından aranan zanlı Usman Sani Usman’ın 18 Ağustos’ta tutuklandığını ve Demirhan Polis Karakolu’nun hücrelerine yerleştirilmeden önce yapılan üst aramasında ameliyat eldivenine gizlenmiş 22 gram ağırlığında sentetik cannabionid olduğuna inanılan uyuşturucu madde bulunarak emare alındığını anımsattı.

   Sevinç, zanlının konu maddeyi 17.08.2020 tarihinde zanlı Khalid Sanusi’den aldığının tespit edildiğini yineledi.

   Sevinç, zanlı Khalid Sanusi’den yapılan soruşturma neticesinde zanlı Praise Nwachucwu’nun evinde mahkeme emriyle yapılan aramada evinde bir gram sentetik cannabionid olduğuna inanılan uyuşturucu madde, içinde sentetic cannabionid olduğuna inanılan ucu yanık sigara, üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan hassas terazi ve duş kabinin altında gizlenmiş halde 220 gram ağırlığında sentetik cannabionid olduğuna inanılan uyuşturucu maddenin bulunarak emare alındığına dikkat çekti.

   Polis memuru Mehmet Sevinç, zanlı Praise Nwachucwu’nun konu maddeleri iki hafta önce zanlı Khalid Sanusi’nin ikametgahında paketlediğini ve içmesi için zanlıya da bir miktar verdiğinin tespit edildiğini kaydetti.
   Meseleyle ilgili olarak başlatılan soruşturmanın çok yönlü devam ettiğini ve zanlıların uyuşturucuyu kimden aldıklarının araştırılması gerektiğini belirten Sevinç, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için 6 gün süreyle tutuklu kalmalarını talep etti.
   Yargıç Temay Sağer, tahkikatın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 6 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
İpek sürücü
İpek sürücü - 2 ay Önce

benim nisanlimin bu kez gercekten hic sucu yok bir yüzük davasina uydu

SIRADAKİ HABER

banner75