banner6

Uyuşturucuyu sahilde bulduklarını söylediler

banner37

Gazimağusa’da narkotik polisi, 353 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeye el koydu, meseleyle ilgili tutukladığı 2 genç aleyhine mahkemeden 2’şer gün tutukluluk emri temin etti

Uyuşturucuyu sahilde  bulduklarını söylediler
banner99

Özel Haber - Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da narkotik polisleri, yaya olarak tespit ettiği 2 gencin üst aramasında 350 gram ve birlikte kaldıkları evde ise 3 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeye el koydu.

   Polis, meseleyle ilgili H.G.(E-28) ile U.K.’yi(E-25) suçüstü tutukladı ve Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde Ceza Davaları Kıdemli Yargıç Çiğdem Güzeler huzuruna çıkarttı. Mahkeme, 2 genç zanlı hakkında 2’şer gün tutukluluk emri verdi.

    Dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı İlhan Damdelen, meseleyi soruşturan NKÖM’de görevli polis memuru İbrahim Gökova’yı yeminli şahadete çağırdı.

  Tanık polis İbrahim Gökova, zanlıları, 10 Ocak 2023’te, saat 20.30’da, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü (NKÖM) ekiplerince, alınan bilgi doğrultusunda, Gazimağusa’da, Gülseren Bölgesi’nde yaya olarak tespit ettiğini söyledi.

   İbrahim Gökova, zanlı H.G.’nin elindeki naylon poşette 350 gram ağırlığında Hintkeneviri (kubar) türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bulup emare zapt ettiğini anlattı.

   Gökova, zanlıların aynı sokak içerisinde birlikte kaldıkları ikametgahta 20.50-21.10 saatleri arasında arama yaptığından söz ederek, H.G.’nin yatak odasındaki komedin çekmecesinde, öğütücü içerisinde 2 gram, odadaki plastik saksı içerisindeki peçete parçaları üzerinde de 1 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddeyi bularak emare aldığını belirtti.

   Tanık polis, zanlıların gönüllü ifade vererek 350 gram ağırlığındaki maddeyi 8 Ocak’ta Glapsides sahilinde gezdikleri bir esnada kumlar içerisinde bulduklarını, evdeki maddeyi ise H.G.’nin, bin TL karşılığında bölgedeki bir şahıstan 2 gram olarak alıp U.K. ile birlikte içtiğini öğrendiğini anlattı.

  Tanık polis, zapt ettiği emareleri Devlet Kimya Laboratuvarı’na, muhafazasında kullanılan naylon poşetleri ise Parmak İzi Şubesi’ne göndereceğini belirterek, mahkemeden, zanlılar aleyhine tutukluluk emri talep etti.

   Huzurundaki meseleyi tezekkür eden kıdemli yargıç, tahkikatını salimen neticelendirilebilmesi için zanlıların 2’şer gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104