Uyuşturucuyu satın alanlar aranıyor

banner37

Lefkoşa’da tasarruflarında toplamda 51 gram Hintkeneviri bulunan M.E.O., N.E.O. ve M.O.N. isimli 3 kişinin tutukluluk süresi 4 gün uzatıldı

Uyuşturucuyu satın alanlar aranıyor
banner99

Emine UYSAL ÇALUDA

Lefkoşa’da, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne gelen bir ihbar üzerine düzenlenen operasyonda, tasarruflarında toplamda 51 gram ağırlığında uyuşturucu madde bulunan zanlılar M.E.O., N.E.O. ve M.O.N., dün yeniden mahkeme huzuruna çıkarıldı ve haklarında 4’er gün tutukluluk emri alındı.

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet veren polis memuru Cemal Ramiz, zanlılar M.E.O., N.E.O. ve M.O.N’nin “Kanunsuz uyuşturucu madde alma, tasarruf ve verme” suçlarından methaldar olduğunu söyledi.

Ramiz, 29 Nisan 2021 tarihinde, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’ne, zanlı M.E.O.’nun tasarrufunda uyuşturucu madde bulundurduğu ve sattığı yönünde bilgi geldiğini belirtti. Ramiz, gelen bilgi üzerine yapılan araştırmalarda, zanlının, Lefkoşa’da iki ayrı bölgede ikametgahının bulunduğunun ve zanlı N.E.O.’nun da aynı ikametgahta kaldığının belirlendiğini kaydetti.

Bir polis ekibinin aynı gün ve 12.00-13.15 saatleri arasında, zanlının Kermiya’daki ikametgahında mahkeme emriyle arama yaptığını dile getiren Ramiz, arama sonucunda zanlıların tasarruflarında yaklaşık 40 gram ağılığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde, yaklaşık bir gram tütün ile karışık hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde ile üzerinde hintkeneviri türü uyuşturucu madde kalıntısı olduğu düşünülen hassas terazinin bulunarak emare alındığını, diğer ikametgahında ise kanunsuz bir bulguya rastlanmadığını ifade etti.

banner134
Ramiz, yürütülen soruşturma kapsamında zanlı N.E.O.’nun söz konusu maddeleri zanlı M.E.O.’dan aldığının ve zanlı M.E.O.’nun diğer zanlı M.O.N.’ye de uyuşturucu madde sattığının öğrenildiğini vurgulayarak, zanlı M.O.N.’nin de Gönyeli’deki evinde arama yapıldığına işaret etti.

M.O.N.’nin ikametgahında yapılan aramada 26 paket şeklinde, satışa hazır halde toplamda 10 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin tespit edildiğine dikkat çeken Ramiz, zanlının söz konusu maddeleri 500 Euro karşılığında zanlı M.E.O.’dan aldığını itiraf ettiğini bildirdi.

Polis memuru Cemal Ramiz, soruşturmanın devam ettiğine, alınması gereken ifadelerin söz konusu olduğuna ve maddelerin Devlet Kimya Laboratuvarı’na gönderilmesi gerektiğine dikkat çekip, zanlıların aleyhine 4 gün tutukluluk emri talep etti.

Yargıç Temay Sağer, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi adına zanlıların aleyhine istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75