Uyuşturucuyu satıp, okul parasını ödeyecekmiş

banner37

Hareketlerinden şüphelenilen T.O.A.A.’nın üzerinde 30 gram, evinde de 20 gram Hintkeneviri bulundu, suç ortağı olarak ev arkadaşı A.S. de tutuklandı

Uyuşturucuyu satıp, okul parasını ödeyecekmiş
banner90
banner99

POLİSLERİ GÖRÜNCE ÇANTAYI ATMAYA ÇALIŞTI… Üzerinde 10 paket içerisinde toplam 30 gram Hintkeneviri bulunan T.O.A.A.’nın evine arama için gittikleri sırada, polisleri gören ev arkadaşı A.S.’nin içerisinde 20 gram Hintkeneviri bulunan T.O.A.A.’ya ait çantayı atmaya çalıştığını belirten polis memuru Mehmet Sevinç, zanlının verdiği gönüllü ifadesinde uyuşturucu satışından alacağı parayla okul kayıt parasını yatıracağını itiraf ettiğini belirtti.

Ahmet UÇAR

Lefkoşa’da önceki gün hareketlerinden şüphelenilen zanlı T.O.A.A.’nın üzerinde satışa hazır halde 10 paket içerisinde 30 gram, evinde de 12 paket içerisinde 20 gram olmak üzere toplam 50 gram Hintkeneviri bulundu.


Ev arkadaşını kelepçeli bir şekilde polislerle görünce içerisinde 20 gram uyuşturucu olan T.O.A.A.’ya ait çantayı atmaya çalışan A.S. de suç ortağı olarak tutuklanırken, polis, T.O.A.A.’nın gönüllü ifade vererek uyuşturucuyu internet üzerinden anlaştığı bir kişiden aldığını, 18 Mart’ta 10 paketi, 20 Mart’ta da 12 paketi Gönyeli’de bırakıldığı bir çöp kutusunun altından aldığını, bu uyuşturucuları satıp, okul kayıt parasını ödeyeceğini itiraf ettiğini belirtti.


Her iki zanlı dün mahkemeye çıkarılarak aleyhlerine 3’er günlük tutukluluk emri alındı.


Lefkoşa Kaza Mahkemesi Ceza Davaları Yargıcı Temay Sağer’in huzurunda görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis memuru Mehmet Sevinç, Lefkoşa’da Atatürk Caddesi üzerinde 25 Mart günü, saat 17.45 raddelerinde zanlı T.O.A.A.’nın şüpheli hareketler sergilemesi üzerine alıkonulduğunu belirterek, zanlının üzerinde yapılan aramada 10 ayrı pakette satışa hazır halde yaklaşık 30 gram ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan maddenin tespit edildiğini kaydetti.

banner134

Zanlının suçüstü gereği tutuklandığını dile getiren Sevinç, zanlının ikametgahına girilirken ikametgahta bulunan zanlı A.S.’nin polisi ve elleri kelepçeli zanlıyı görmesinin ardından T.O.A.A.’ya ait, içerisinde 12 paket halinde yaklaşık 20 gram Hintkeneviri türü uyuşturucu madde bulunan çantayı dışarı attığı sırada tespit edildiğini ifade eden Sevinç, ikametgahta yapılan aramada başka herhangi kanunsuz bir bulguya rastlanmadığını anlattı.


Sevinç, zanlı T.O.A.A.’nın verdiği gönüllü ifadesinde söz konusu uyuşturucu maddelerin 10 paketini 18 Mart 2021 tarihinde, 12 paketini ise 20 Mart 2021 tarihinde aranmakta olan bir şahıstan aldığını itiraf ettiğine işaret ederek, söz konusu şahsın internet üzerinden zanlıyı yönlendirdiğini, maddeleri Gönyeli’de bir çöp bidonunun altına gizlediğini ve zanlının da maddeleri gizlendiği yerden aldığını itiraf ettiğini dile getirdi.


Zanlının bu maddeleri satması karşılığında maddeleri aldığı şahıstan belli miktarda para alacağının belirlendiğine vurgu yapan Sevinç, zanlının bu parayla okul kayıt parasını ödeyeceğinin öğrenildiğini söyledi.


Sevinç, soruşturmanın devam ettiğine dikkat çekerek, gönüllü ifadenin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini, aranmakta olan bir şahsın söz konusu olduğunu, maddelerin Devlet Kimya Laboratuarı’na, maddelerin muhafaza edildiği naylon poşetlerin PGM Parmak İzi İnceleme Şubesi’ne gönderildiğini ve sonuçlarının beklendiğini söyledi.


Sevinç, zanlıların serbest kalması durumunda tahkikata olumsuz yönde etki edebilme ihtimalinin bulunması nedeniyle 3 gün süreyle tutuklu kalmalarını talep etti.


Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Temay Sağer, istenilen tutukluluk emrini verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75