Uyuyan kadını taciz etti, evinin anahtarını çaldı

banner37

Yatağında uyuyan kadına elle cinsel saldırıda bulunan ve kadının uyanması üzerine evin anahtarını da alarak kaçan kişinin R.Ş., olduğu belirlendi

Uyuyan kadını taciz etti, evinin anahtarını çaldı
banner8

Güren TİLKİ

Güzelyurt’ta 23 Ağustos tarihinde sabah saat 02.00 sıralarında yatağında uyuyan D.I., isimli kadına cinsel saldırıda bulunan, kadının uyanınca da evin giriş kapısının anahtarını çalarak kaçan kişinin R.Ş., isimli zanlı olduğu belirlendi.

Mahkemeden temin edilen derdest emri gereği, aynı gün kimliği tespit edilerek gözaltına alınan R.Ş.’nin Gemikonağı’ndaki evinde yapılan aramada D.I.’nın evinden çalınan anahtarı da bulundu. Suçunu itiraf eden R.Ş., dün Güzelyurt Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı ve aleyhindeki suçlardan ileride yargılanmak üzere 45 günü aşmayan bir süreliğine hükümsüz tutuklu olarak Merkezi Cezaevi’ne gönderildi.

Yargıç Gülay Süleymanoğlu’nun huzurunda görüşülen dünkü teminat duruşmasında yeminli şahadet vererek olguları aktaran polis çavuşu Nadir Timuçin, zanlı R.Ş.’nin, 23 Ağustos 2021 tarihinde, saat 02.00 sıralarında, 26 yaşındaki D.I. isimli müştekinin Güzelyurt’taki evinin kapalı ancak kilitsiz olan ana giriş kapısını açarak içeriye girdiğini ve yatağında uyuyan müştekinin sırt ve kalçasını okşayarak cinsel saldırıda bulunduğunu belirtti.

Müştekinin uyanması üzerine zanlının ana giriş kapısının anahtarını alarak kaçtığını kaydeden polis çavuşu, yürütülen soruşturma neticesinde zanlının kimliğinin tespit edildiğini ve aynı gün tutuklandığını söyledi.

Mahkemeden temin edilen arama emriyle aynı gün zanlının Gemikonağı’ndaki evinde arama yapıldığını da dile getiren polis çavuşu Nadir Timuçin, müştekinin evinden çalınan anahtarın zanlının evinde bulunduğunu ifade etti.

Zanlının gönüllü ifade vererek işlediği suçlarını itiraf ettiğini belirten Timuçin, zanlının aynı suçu defaatle işlemiş olmasının toplumda infiale neden olduğunun altını çizerek, yargılanması sonucu hapislik cezası alması kuvvetle muhtemel olan zanlının hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesini talep etti.

Huzurundaki olguları değerlendiren Yargıç Gülay Süleymanoğlu, zanlı R.Ş.’nin yargılanmak üzere 45 günü geçmeyen bir süreliğine cezaevine gönderilmesine emir verdi.

banner134

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75