banner6

Üzerinden ve yurt odasından uyuşturucu çıktı

banner37

Gazimağusa’da, tasarrufunda uyuşturucu, öğütücü ve hassas terazi ele geçirilen üniversite öğrencisi aleyhine mahkemeden iki gün tutukluluk emri temin edildi

Üzerinden ve yurt odasından uyuşturucu çıktı
banner90
banner99

ÖZEL HABER - Sedef BOŞNAK

   Gazimağusa’da narkotik ekiplerinin, öğrenim gördüğü üniversitede, üzerinde ve kaldığı yurt odasında 20 gram uyuşturucu, öğütücü ve hassas terazi ele geçirdiği Afrika uyruklu üniversite öğrencisi H.N. aleyhine mahkemeden iki gün tutukluluk emri temin edildi.

   Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen dünkü tutukluluk duruşmasında, iddia makamı Başsavcılık adına davayı yürüten Savcı Hüseyin Eser, meseleyle ilgili olguları aktarması için Polis Genel Müdürlüğü’ne bağlı Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görev yapan meselenin tahkikat memuru Cüneyt Arkın’ı tanık kürsüsüne çağırdı.

   Tanık polis Arkın, aldığı ihbar doğrultusunda, zanlıyı, 14 Mart 2023, saat 18.00’da, DAÜ kampüsünde suçüstü tespit edip tutukladığını anlattı.

   Arkın, zanlının tasarrufunda bulunan siyah deri çantada, yedi adet poşet parçası içerisinde altı gram Hint keneviri türü uyuşturucu madde ile üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı bulunan öğütücüyü bulup emare zapt ettiğini kaydetti.

   Arkın, cebinde anahtarı olan sorumluluğundaki 204 numaralı yurt odasında, çalışma masası üzerindeki dolaptaki siyah kutu içerisindeki yeşil naylona sarılı 14 gram Hint keneviri türü uyuşturucu madde ile üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı bulunan hassas terazi ele geçirildiğini anlattı.

   Zanlının gönüllü ifadesinde, 5 Mart’ta erkek bir şahıstan satın aldığını itiraf ettiği tasarrufundaki konu maddelerin bir kısmını içerek tükettiğini anlatan tanık polis, ifadenin teyit ve tekzibini yapacağını kaydetti.

   Tanık polis, zapt ettiği emareleri incelenmek üzere Devlet Kimya Laboratuvarı’na, muhafazasında kullanılanları ise parmak izi incelemesi için Parmak İzi Şubesi’ne göndereceğini belirttikten sonra, mahkemeden, henüz neticelendiremediği tahkikatıyla ilgili gerekli araştırma ve soruşturmayı yapabilmek için süre istedi.

   Yargıç Çiğdem Güzeler,  polisin talebini uygun ve adil buldu ve zanlının iki gün poliste tutuklu kalmasına izin verdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2023, 12:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner104