Uzun evliliğin sırrı sevgi ve saygı

banner37

KIBRIS TV’nin dün iki özel konuğu vardı. 54 yıldır aynı yastığa baş koyan Güner-Güven Burgul çifti, bugüne kadar yaşadıkları zorlukların üstesinden nasıl geldiklerini öğütler vererek anlattı:

Uzun evliliğin sırrı sevgi ve saygı
banner90
banner8

Güner ile Güven Burgul çifti, 54 yıldır evli… Yıllardır aynı yastığa baş koyan Burgul çiftinin, birbirlerine düşkünlüğü hiç bitmedi.

Zor yıllardan, zor günlerden geçerek bugüne geldiklerini anlatan Burgul çifti, uzun evliliğin sırrının karşılıklı sevgi ve saygıya dayandığını söylüyor.

Burgul çifti dün, KIBRIS TV’de yayınlanan “Hasan Hastürer’le Haber ve Hayatın İçinden” programına konuk oldu. Hoşsohbetleri ve yaşam hikayeleriyle dikkat çeken çift, 1965 yılında tanışmış, 1966 yılında da hayatlarını birleştirmiş.

Güner Burgul, 20 yıllık öğretmenlik kariyeri boyunca 3 bin 226 öğrenciye eğitim verdiğini ve bu işi her zaman zevkle yaptığını söyledi. Güven Burgul ise 25 yıllık öğretim hayatı boyunca en az 2 bin öğrenciye eğitim verdiğini ve öğretmenlik kariyeri boyunca çocuklara ışık kaynağı olmaktan mutluluk duyduğunu aktardı.

Burgul çifti, 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla da gençlere öğütler verdi:

“54 yıl süren bu mutluluğumuzun sırrı karşılıklı sevgi ve saygıyla başladı, aynı şekilde de devam ediyor. Eğer sevgi ve saygı varsa hiçbir şekilde sorun yaşanmaz. Dünya’da ölüme çare yok, o yüzden hayatınız boyunca sevdiklerinizi asla üzmeyin ve kırmayın. Size verilen hayatı doyasıya yaşayın.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75