Vahşetin son durağı Nergisli

banner37

Nergisli Köyü’nde 4 köpek, etrafa atılan zehirli yiyeceklerle katledildi

Vahşetin son durağı Nergisli

Seren KUSETOĞULLARI-Derviş BARBAROS

Gazimağusa’ya bağlı Nergisli (Yenağra) Köyü’nde etrafa gelişigüzel atılan zehirli yiyecekleri yiyen dört köpek telef oldu.

Olayı, sosyal medyadan yapılan paylaşımlar sayesinde öğrenen hayvan severler, köpeklerin zehirli yiyeceklerle katledilmesine büyük tepki gösterdi.

Yaşanan olayla ilgili KIBRIS Gazetesi’ne konuşan Altın Patiler Derneği Başkanı Ülkü Curcioğlu, caydırıcı yasalar yürürlüğe girmediği için bu gibi vahşetlerin devam ettiğini ve bunları sevgisiz ve empati duygusu olmayan insanların gerçekleştirdiğini ifade etti.

Ülkedeki barınakların yetersizliği konusuna da değinen Curcioğlu, barınakların çözüm olmadığını belirterek bu canların sevgisiz şekilde kafese kapatılmamasını, özgürlüklerinin elinden alınmaması ve sokakların insanların olduğu kadar köpeklerin de yaşam alanı olduğunu belirtti.

Düzenli olarak aşılanmaları için çalışmalar başladı”

Curcioğlu, daha birkaç ay önce barınaklarda düzgün aşılama yapılmamasından dolayı salgın bir hastalık sonucu yüzlerce canın yaşama veda ettiğini vurgulayarak, bu durumun yaşanmasından sonra hayvanların barınaklarda düzenli bir biçimde aşılanması ve hekim kontrolünde olması için çalışmaların başladığını da söyledi.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2018, 08:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108