banner6

Vajinasından şişeler içinde 60 hap çıktı! 

banner37

 Lefkoşa’da 23 yaşındaki Sudanlı Mohamed Salah Dusougi Muhamedkhır’in şüpheli ölümüyle başlatılan soruşturmada ikisi kadın, üçü Afrika kökenli beş kişi tutuklandı.

Vajinasından şişeler içinde 60 hap çıktı! 
banner150

banner150

banner99

Özel Haber - Emine UYSAL ÇALUDA 

   Lefkoşa’da 23 yaşındaki Sudanlı Mohamed Salah Dusougi Muhamedkhır’in şüpheli ölümüyle başlatılan soruşturmada ikisi kadın, üçü Afrika kökenli beş kişi tutuklandı.
   Hemşirelik bölümü öğrencisi Fulya Cihan Tamer, hücreye yerleştirmek için üzerinde yapılan aramada vajinasına sokulmuş vaziyette cam şişeler içinde toplam 60 adet Rivoclon marka hap bulundu. Muhamedkhır’i ölü bulunduğu odasında da bir adet yeşil reçeteye tabi hap bulundu. 
   “İlaç ve Eczacılık Yasasına Aykırı Hareket” suçlamasıyla tutuklanan zanlı 1 Fulya Cihan Tamer, zanlı 2 Sevda Bektaş, zanlı 3 Hasan Awad Hasan Elawad, zanlı 4 Mohamed Hussein Mohamed Abdullah ve zanlı 5 Ayman Kamal Sayed Ahmed dün sabah Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.
   Yargıç Nil Elodie Çeliker’in huzurunda görüşülen davada KKTC Başsavcılığı adına Savcı Mehmet Özyay,  tanık olarak polis çavuşu Hüseyin Ergüleç’i dinletti. 
    Mahkemede yeminli şahadet veren Ergüleç, 03.05.2023 tarihinde saat 14.00 raddelerinde Lefkoşa'da, K.Kaymaklı bölgesi Yumru Sokak Mehmet Salih 1 Apartmanı Kat 2 de yer alan konut içerisinde misafir olarak kalmakta olan Mohamed Salah Dusougi Muhamedkhır’in ani olarak rahatsızlanıp, ve olay yerine gelen 112 Acil Servis Ambulansı ekibi tarafından yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak vefat ettiğini anlattı.     
   Hüseyin Ergüleç, aynı gün olay mahallinin ziyeret edildiğini  ve olay mahaline gidildiği zaman mütevvafanın bulunduğu oda içerisinde zanlı 1 Fulya Cihan Tamer, zanlı 2 Sevda Bektaş, zanlı 3 Hasan Awad Hasan Elawad, zanlı 4 Mohamed Hussein Mohamed Abdullah ve zanlı 5 Ayman Kamal Sayed Ahmed’in söz konusu evde bulunduğunun tespit edildiğini kaydetti.
   Ergüleç, yine oda içerisinde yapılan inceleme sırasında İlaç ve Eczacılık Yasası’na aykırı olan bir adet Alyse hap bulunduğuna vurgu yaptı.
   Ergüleç, aynı gün 5 zanlının da Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden temin edilen derdest müzekkeresi ile tutuklandığını belirtti.
    Aynı gün zanlı 1 Fulya Cihan Tamer’in derdest emri gereği tutuklandığını söyleyen Ergüleç, hücreye yerleştirmek için üzerinde yapılan aramada vajinasına sokulmuş vaziyette yine İlaç ve Eczacılık Yasası’na aykırı olan toplam 60 adet Rivoclon marka hapın şişeler için bulunduğunu mahkemeye aktardı.
    Ergüleç, meselenin tahkikatının yeni başladığını ve  söz konusu hapların nereden bulunduğunun araştırılması gerektiğine dikkat çekti.
   Ergüleç ayrıca mütevvefaya bir otopsi yapılacağını ve  yapılacak olan otopsi sonucunda meselenin başka suçlara evrilme olasılığı olduğuna vurgu yapıp, zanlıların aleyhinde beş gün ek tutukluluk talep etti. 
   Yargıç Nil Elodie Çeliker, talebi onayladı. 

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2023, 13:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner111

banner34

banner75

banner88

banner104