Vakalardan biri doktor... Beş gündür hastalarla temas ediyordu!

banner37

Vakalardan biri doktor... Beş gündür hastalarla temas ediyordu!
banner90
banner99

Güney Kıbrıs’ta korona virüsü taşıdığı tespit edilen bir Rum'un doktor olduğu ortaya çıktı. Söz konusu Rum, beş gündür hastalarla temas ediyordu!

Rum Sağlık Bakanı Konstantinos Yoannu, düzenlediği basın toplantısında, Güney Kıbrıs’ta iki koronavirüs vakasının olduğunu doğruladı.

Rum Radyosu’nun haberine göre Rum Sağlık Bakanı yaptığı açıklamada, vakalardan ilkinin 25 yaşındaki bir erkek şahıs, Milano’dan 26 Şubat tarihinde Güney Kıbrıs’a giden Kıbrıslı bir Rum olduğunu  ve havaalanında kontrol edilenler arasında bulunduğunu belirtti.

banner134
İkinci vakanın ise 64 yaşında erkek, Kıbrıslı Rum olduğunu, Güney Lefkoşa’da bir kamu hastanesinde sağlık personeli olarak çalıştığını ve 5 Mart’ta İngiltere’den Güney Kıbrıs’a giriş yaptığını belirtti.

Rum Bakan, söz konusu şahsın Çarşamba gününden beri işe gittiğini ve hastalarla temasta bulunduğunu ve semptomları gösterdiği halde ancak bugün üstlerine bildirdiğini kaydetti.

Rum Bakan halktan sakin olmalarını ve kişisel temizliğe dikkat etmelerini istedi.

Öte yandan, Güney Kıbrıs’ta koronavirüs saptanan 64 yaşındaki Kıbrıslı Rum’un, Lefkoşa Genel Hastanesi’nde Kardiyoloji Bölümü Müdürü Hrisullis Kokkinos olduğu açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2020, 22:49
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner75