'Vakıflar, çalışanın bahşiş parasına göz dikti'

banner37

Dome Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Bayram Karaman, Vakıflar'ın çalışanın bahşiş parasına göz diktiğini kaydetti. Açıklama şöyle:

banner87
'Vakıflar, çalışanın bahşiş parasına göz dikti'
banner99

2008 Mayısında çalışanların işletme yönetiminde ağırlıkta olduğu Kıbrıs Vakıflar İdaresi ile imzalanmış olan “ORTAK İŞLETME MUKAVELESİ” 15 Mayıs 2018 de sona ermiştir.

Yaklaşık bu on yıllık sürede kaynak tüketen bir işletme, çalışanlar tarafından tekrar ekonomiye kazandırılmış ve kaynak üreten bir noktaya getirilmiştir. 

Dome Hotel için yapılan gerçek dışı yayınlar, yazılan çirkin yazılar hem çalışanlara ve hem de yapılan onca güzel şeylere haksızlıktır.

DomeHotel’in “işletme devri”, VAKIFLAR İDARESİ NE KADAR ÇOK PARA ALACAK DİYE DEĞİL, İÇİNE DÜŞTÜĞÜ AĞIR ZARAR KAMBURUNDAN NASIL KURTULABİLİR İÇİN YAPILDI.

Girne Kaza Mahkemesinin “sözleşme imzalanmazdan önceki birkaç yıl içerisindeki mali durumu dikkate aldığım zaman sözleşmenin Vakıflar açısından esas amacının bu zarardan kurtulmak ve yatırımların da yapılması olduğu” bulgusu yukarıdaki tespitimiz için önemli bir bulgudur.

Yine mahkemenin “Vakıflar Genel Müdürü Mustafa Kemal Kaymakamzade yukarıda da belirttiğim üzere DomeHotel’in 2007 yılında öngörülenin çok üzerinde toplam 3.352.000TL zarar ettiğini,

 2008 yılı için zarara karşılık merkez bütçeden 2.706.000TL katkı öngörüldüğünü ifade etmiştir.

Gazino kirasını garanti edilmiş gelir olarak alan, çalışanların her türlü yükümlülüğünü, işletme zararını, yatırım ve yenilemeleri Dayanışma Turizm LTD’eyıkan Vakıflar şimdi de ÇALIŞANIN BAHŞİŞ PARASINA GÖZ DİKTİ.

DomeHotel’de konuklarımız mutlu, çalışanlarımız mutlu, işletmemizle iş yapanlar mutlu.

İşletme yönetiminin çalışanlara devrinden çalışan kazandı, Vakıflar kazandı, Kıbrıs Türk Halkı kazandı. Dome Hotel, kaybedeni olmayan örnek bir işletme modeli oldu.

Dome Hotel, çalışanlarının emeklilik yaşına kadarve  hatta emeklilik sonrası da çalışabildiği Kıbrıs’taki yegane oteldir. İnsanca çalışma ve insanca yaşama koşullarının sağlanması yönünde azami duyarlılık gösteren bir işyeri yeridir.

Bir süreden beridir, bu ortak işletme mukavelesinin uzatılmasını engellemek isteyenler, akıl almaz iftira kampanyası başlattılar. Bu iddialara cevaplarımız şöyledir:

Geçmişte aynı iddialara gayet net cevaplar verildi.

Hesaplarımız yeminli murakıp tarafından denetlenmektedir. İşletmemiz yönetiminde Vakıflar adına görev yapanlara her talep ettiklerinde hesaplarla ilgili bilgi verilmiştir.Önceden bildirimde bulunulması ve hangi konuda bilgiye ihtiyaç duyulduğunun söylenmesi halinde kendilerine tüm hesaplarımız açıktır.

Vakıflar işletmenin geliri olmayan, işçinin servis parasına göz dikti. İşçinin servis parasını yasadışı olarak işletmenin geliri saymamızı istiyor. Servis parası İşletmenin GELİRİ SAYILIRSAbu şekilde Vakıflar işçinin bahşişinden kar payı olarak %30 alabileceğini düşünüyor.

DomeHotel’de, Vakıflar dönemi de dahil olmak üzere, hiçbir zaman personelin servis paralarına işletme geliri işlemi yapılmamıştır. Yasal olarak da yapılması mümkün değildir. Çünkü bahşiş nitelikli bu para işletmenin değil, çalışanlarındır. İşletmenin geliri olmayan personele dağıtılan bu bahşiş nitelikli para için işletmeden vergi alınamaz.

VE İŞLETME GELİRİNDEN SENDİKAMIZA TEK KURUŞ GELİR AKTARILMAMAKTADIR.

DomeHotel’indevlete  tek kuruş VERGİ BORCU YOKTUR.

DomeHotel’den hiç kimseye tek kuruş harcırah verilmemiştir. 

Söyleyenler yalancıdır. İspat etmeyen de müfteri.

Saygılarımla,

Bayram Karaman

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner96