banner6

Valiz içerisinde güneye geçmeye çalıştı!

banner37

Kıbrıs Rum basını, Suriye uyruklu bir şahsın “Astromerit” (Bostancı) sınır kapısından başka bir Suriyeli’yi Güney Kıbrıs’a kaçak geçirmek isterken Rum polisince yakalandığını yazdı.

Valiz içerisinde güneye geçmeye çalıştı!
banner151

Politis ve diğer gazeteler, Güney Kıbrıs’ta daimi olarak ikamet eden Suriye uyruklu erkek bir şahsın, dün KKTC’den Güney Kıbrıs’a Astromerit sınır kapısından giriş yapmak istediğini, kapıda görevli polisin araçta büyük bir valiz tespit etmesi üzerine şüphelenerek valizde arama yaptığını yazdılar.

Valizin üzerinde havaalanı şirketlerinin etiketlerinin olmasından şüphelenen Kıbrıs polisinin kaçak sigara ve tütün bulmayı beklerken, valizin içerisinden 18 yaşında Suriye uyruklu bir kadın çıktığını belirten gazete, ilk kez böyle bir olay yaşandığını vurguladı.

Haberde, Suriyeli kadının Ercan Havaalanı’ndan KKTC’ye geldiğini belirtirken, aracı kullanan Suriyeli şahıs hakkında dört günlük tutukluluk kararı verildiği belirtildi.

Diğer gazeteler ise Suriyeli kadının valizin içinde değil, arka koltukta valiz ve kıyafetlerin altına saklanmış vaziyette yakalandığını yazdılar.

Fotoğraf: Arşiv

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2017, 11:54
YORUM EKLE
banner140
SIRADAKİ HABER

banner111

banner75

banner88

banner110