Vatan sahibi olduk ama, vatana sahip çıkabildik mi?

banner37

KIBRIS Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Asil Nadir, Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi ulusa seslendi:

Vatan sahibi olduk ama,  vatana sahip çıkabildik mi?
banner99

“TÜRKİYE’YLE ARAMIZI AÇMAYA ÇALIŞANLARA DİKKAT EDELİM”… KIBRIS Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Asil Nadir, çözüm umuduyla, yarım asrı geride bıraktığımızı vurgulayarak “Bizi oyaladılar, yarım asır geçirdiler. Yeter! Bugüne kadar hiçbir şeyi beceremeyen insanlar, bu göreve yine talip olup, vaatlerde bulunanlar bugüne kadar ne yaptı?” diye sordu. Nadir, “Bizlere zaman kaybettirecek kişilere değer vermeyin” diyerek Türkiye’nin KKTC’ye yaptığı katkıların da unutulmaması gerektiğinin altını çizdi. Nadir, anavatan Türkiye’nin Kıbrıslı Türklerin yanında olduğunu vurgulayarak “Türkiye’yle aramızı açmaya çalışanlara dikkat edelim” uyarısında bulundu. Nadir, Türkiye’nin de yardımıyla arzu ettiğimiz onurlu vatana sahip olacağımıza inanç belirtti.

   KIBRIS Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Asil Nadir, 11 Ekim Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi ulusa seslendi.

   Nadir, Kıbrıs sorununun yarım asırdır sürdüğüne dikkat çekerek çözüm vaadiyle geçirilen zamanların “kayıp” olduğunu söyledi.
   Çözüm umuduyla yıllarca halkın oyalandığını ifade eden Nadir, “Bizi oyaladılar, yarım asır geçirdiler. Referandum olacakmış, şu olacakmış, bu olacakmış… Yeter! Bugüne kadar hiçbir şeyi beceremeyen insanlar, bu göreve talip olup da hepimizin istikballerini yönlendirirken, onu da şunu da yapacağım diyenler acaba bugüne kadar ne yaptılar?” diye sordu.
   Nadir, herkesi oy kullanmaya davet ederek “Seçim yaparken bu kez yarım asırlık kaybınızı göz ardı etmeyin. Hiçbir şekilde bize zaman kaybettirmeyecek birilerine oylarımızı verelim” çağrısında bulundu.

   2004 referandumunda iki devletli, kendi kendimizi yöneteceğimiz ortama kavuşmak için ciddi mücadeleler verildiğini anımsatan Nadir, referanduma Güney Kıbrıs’ın yüzde 75’le ‘hayır’, KKTC’nin ise yüzde 65’le ‘Evet’ dediğini hatırlattı.

   Güney’deki komşularımızın bütün dünyayı “barış istiyoruz” yalanıyla uyuttuklarını ifade eden Nadir, şöyle dedi:

   “Bizlere ambargoların kalkacağı gibi daha birçok sözler verildi. Keşke bu yüzde 65’lik EVET oyundan sonra tüm bu verilen sözleri yazılı alsaydık, ama bunu bizim seçtiğimiz liderlerimiz yapmadı.

   Yarım asırdır süren Kıbrıs sorunu, çözümsüzlük yüzünden yüzlerce gencimiz, ailemiz Kuzey Kıbrıs’tan göç etti.

   Güzel ülkemizden daha fazla göç vermemek için, daha fazla zaman kaybetmemek için seçimimizi yaparken daha dikkatli olacağız. Bu ülkenin hakimi halkımızdır, yönetenler ise size hizmet vermek için buradadır.”
 

“Yönetenler, huzurlu ve

onurlu bir yaşam sunamadı”

banner134

   Kıbrıslı Türklerin yıllardır gösterdiği fedakarlıkların ve cesaretlerin göz ardı edilemeyeceğine işaret eden Nadir, Türkiye’nin desteği ve Kuzey Kıbrıs’a sadakatiyle bu küçük toplumun vatan sahibi olduğunu vurguladı.    

   “Vatan sahibi olduk ama vatana sahip çıkabildik mi?” diye soran Nadir, yönetenlerin, huzurlu ve onurlu bir yaşamı hak eden halkımızı memnun edemediğini söyledi.

   Asil Nadir, yarım asır daha toplumumuza zaman kaybettirecek kişilerin yine bu göreve talip olduklarını ifade ederek “Bizlere zaman kaybettirecek, analarınızı babalarınızı, çocuklarınızı göç ettirecek kişilere değer vermeyin. Vermeyin ki; bundan sonra göreve gelecek olanlar, size istediğiniz şekilde hizmet versinler” dedi.

“Anavatanımız yanımızda”

   Türkiye’nin KKTC’ye yaptığı katkıların unutulmaması gerektiğinin altını çizen Nadir, “Şükürler olsun ki Türkiye, anavatanımız yanımızdadır” vurgusu yaptı.

   Güney Kıbrıs gibi, Avrupa’nın da Kıbrıslı Türkleri sevmediğini ifade eden Nadir, şöyle dedi:

   “Bizim hayatımız, ileriye dönük varlığımız, Türkiye’nin bize sempatiyle bakışından olacak. Ne zaman ki biz bu ülkeye sahip çıkar, bu ülkenin ekonomik yapısını, adaletini ve siyasi istikrarını saygı duyulacak konuma getirirsek, o zaman dünyanın da bize saygısı artacak.
   Türkiye’nin Kıbrıslı Türklere katkısı çok büyük. Ülkenin ekonomik kalkınması, alt yapısının gelişmesi ve savunma konusunda Türkiye’nin halkımız için yaptıkları göz ardı edilmemelidir.

   Biz çalışalım, üretelim… Türkiye’nin de desteğiyle dış dünyaya açılacağız. İşte o zaman ülkemiz kendine yeterli hale gelip Dünya’nın saygısını kazanacak.
   Türkiye’yle aramızı açmaya çalışanlara dikkat edelim. Türkiye’nin ve hepimizin hakkı olan konuları takip ettiği için neden Türkiye’den rahatsız olalım? Bu konularda Türkiye’yi irrite etmenin hiçbir anlamı ve yararı yok. Türkiye’yle ilişkilerimizi zedeleyip, bizlere vefasızlar damgası vurdurmalarına meydan vermeyelim.
   Kendi kendimizi yöneteceğimiz bir vatanın, siyasi istikrarı, dış dünya ilişkileri bizim kontrolümüzde olacak şekilde hayatımıza devam edelim. Bu tutumlarla tanınır hale geleceğiz. Ülkeler kendi kendilerine dış dünyanın saygılarını kazandıkları müddetçe sayılır, tanınır.
   Türkiye’nin de yardımıyla arzu ettiğimiz onurlu vatan hepimizin olacak.

   Bütün kıtalarda, hep sizleri ve Türkiye’yi düşünerek çalıştım. Buranın ne hale gelebileceğini, stratejik envanterinin ne olduğunu çok iyi biliyorum. Sizleri, bizleri yanlış yola sokmaya çalışan kişiler de bunu çok iyi bilir.
   Daha fazla göçe insan vermeyelim… Kendi istikbalimizi yürüteceğimiz, bize hizmet verecek, karşıt düşünceleri olmayan kişileri seçelim”.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner75