“Vatan satma: Son günlerde bazı arkadaşların kullandığı kelime”

banner37

banner87
“Vatan satma: Son günlerde bazı arkadaşların kullandığı kelime”
banner99

Halkın Partisi Genel Sekreteri Yenal Senin, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda bir kişinin vatan sevgisinin kimsenin tekelinde olmadığını söyledi, “Onu yargılama veya test etme de birilerinin haddi olamaz” ifadelerine yer verdi.

Yenal Senin’in paylaşımı şöyle;

“Vatan satma: Son günlerde bazı arkadaşların kullandığı kelime. Eleştiri ve ortaya konulan tezler sonucu pek tabi kişiler diğer siyasi tercihleri demokrasi ve ifade özgürlüğü bağlamda eleştirebilir. Hoşgörü ise bunları hazmetme gerektiğinde dersler çıkarmadır. Şahsım adına ortaya konan altı dolu çoğu eleştiriyi baş tacı yaparım, ancak kullanılan dil ve ortaya konan karalamalar belirli bir üslup dışına çıkması ne ortamda sağlıklı bir tartışma fırsatı ne de saygı bırakır. Hele ki bu tarz ifadeleri kullanan kesim yıllar önce bu sözlere maruz kalıp zor dönemler geçirdiklerini düşünürsek, şimdi bu modele sarılmaları manidardır, kendi adıma da yürek burkan hadiselerdir. Bir kişinin vatan sevgisi kimsenin tekelinde değildir.

Onu yargılama veya test etme de birilerinin haddi olamaz. Konu özünden kaçtığı müddetçe toplum olarak 1 adım öteye gidilmez. 40 yılın semeresi ortaya çıkan bu darboğazdan kurtulmak için atılan adımlar, bazen kemer sıkma politikaları bir partinin ekonomik önlemleridir ve bir tercih meselesidir. Gün sonunda takdir halkındır. Biz bir sonraki seçimi düşünmeden, geleceğimizi kurtarma adına ne gerekirse yapacağımızı defaaten dile getirdik. Evet ekonomik koşulların zor olduğu dönemde hükümet görevi üstlenmek zordur. Tepkiler doğaldır. Ancak gelin bu tepkileri belirli hedeflerde kullanalım, gailemiz memleket olsun. Bu topraklarda NEFRET söylemlerine yer yoktur, OLMAMALIDIR...”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner107

banner108